Reklam
Reklam
Reklam
-
Çatalcaspor’a asıl destek şimdi olunmalı

Çatalcaspor’a asıl destek şimdi olunmalı


Eklenme Tarihi : 12-12-2017
Çatalcaspor’a asıl destek şimdi olunmalı

Çatalcaspor’a asıl destek şimdi olunmalı

Sevgili sporseverler, bir takımın Profesyonel lige çıkması o kadar zor ki bunu yıllardır İstanbul’da birçok takımla birlikte Türkiye finallerine giderek bizzat yaşamış oldum. Bana hiç kimse hikaye okumasın. Biz gördüğümüzü, bildiğimizi hatta yaşadığımızı sizlere aktarabilirim. Bir Hadımköyspor, Bir Büyükçekmece Belediyespor, Bir Avcılar Belediyespor, Bir Mustafa Kemalpaşaspor, Bir Gürpınarspor, Bir Beylikdüzüspor, Bir Küçükçekmecespor, Bir Vefa, Bir Yeniköyspor, Bir Küçükpazarspor ve bu takımlarla eşdeğer İstanbul’da birçok takımla bu Profesyonel lige çıkma nefesini onlarla birlikte solumuşum onun için bana buradan hiç kimse kızıp gönül koymasın. Biz bu takımların başarılarıyla Gururlandık ve sevindik, başarısız olmalarıyla da üzülenlerin başında yer aldık ister inanın ister inanmayın.

 İnsan bu lige yani 3. Lige çıkmak için neler harcıyor, neler veriyor, gecesini gündüzüne katıyor, ailesinden zaman çalıyor hatta en büyük olay da kendi cebinden para çalıp çoluk çocuğunun rızkını takımlarının çıkması için harcıyorlar. Takımlarımızın 3. Lige çıkmasıyla da lütfen o ilk dönemlerde gösterdiğiniz çabayı da lütfen takımlarımız profesyonel lige çıkınca devam ettirin. Devam ettirmediğiniz de ve ya çıkamadığınızda ne oluyor biliyormusunuz, kocaman bir fiyasko öyle değimli?. Birçoğunuz bana bu konuda katılacaksınız şimdiden onu hisseder gibiyim.

 Eveeeet, 3. Lige çıktınız ve bu ligde mücadele ediyorsunuz. Nedendir bilinmez bu lige çıkmak için can atanlar takımlarının Profesyonel lige çıkmasıyla oradaki ilgiyi ve alakayı bir kenara bırakıp takımlarıyla hiç mi hiç ilgilenmiyorlar. Sanki takım 3. Lige çıktı da her şey bitti gibi görüyorlar. Beyler Profesyonel lige çıkıp ta orada kalıcı olmak için o az önce saydığım ilgi alaka ve destekler var ya, asıl bu ligde takımlara sağlanması gerekiyor.

 Bir örnek vereceğim buradan. Geçtiğimiz sezon Çatalcaspor Play-Off’a çıkarak bana göre TFF 2. Ligin kapısından dönmüş bir takımdır doğru mu?. Doğru. O gün Çatalcaspor’a destek verenlerin sayısını bizzat çok iyi biliyordum ve o desteğin karşılığını da bu takım helal olsun o destekçilere vermiş oldu bana göre. Ne oldu da bu sene takım son haftalarda kötü giderken takımın yanında olunmuyor onu da çözmüş değilim. Arkadaşlar Bu Çatalcaspor takımı, biz Spora gönül vermiş Yazarlarının olduğu kadar sizlerin de takımıdır.

Bizler bu sayfalarımızdan Çatalcaspor’un başarılarını büyük bir gururla yazarken şimdi kötü gidiyor diye o yazılarımızı yazmayıp kabuğumuza çekilmemizi mi bekliyorsunuz asla, BU BÖYLE OLMAYACAK. BİZ DÜN OLDUĞU GİBİ, BUGÜN DE HATTA YARIN DA Çatalcaspor’umuzu buradan ömrümüz yettiğince destekleyip yazmaya ve desteklemeye gayret göstereceğiz. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı, tüm Çatalca halkı takımlarını bu ligde tutmak adına ellerini taşın altına koymaları gerekiyor. Takımın lige çıkmasıyla her şeyin bittiğini sanmayın asıl destek bundan sonra verilmeli.

Herkes soracak neden Çatalcaspor diye bana mutlaka. Ben onlara bana bu soruyu sormadan cevap vereyim de belki sormaktan vazgeçerler. Bugün SİLİVRİSPOR’UMUZ TFF 2. Ligde mücadele ediyor ve onlarda zorlu bir dönem geçiriyor. Burada Silivrispor’un bir avantajı var. Eğer bu takım küme düşerse TFF 3. Ligde yer almaya devam edecek ve bu lige geri dönüş şanslarının devam ettiğini düşünüyorum. Sakın ha bunu yazarken Silivrispor’un küme düşmesini kabullenmiş olarak söylediğimi sanmayın. Bunu varsayım olarak sizlerle paylaşıyorum. Ben kendi adıma şuna inanarak söylüyorum. Bu Silivrispor ligde kalarak düştü diyenlerin çenesini mutlaka kapatacaktır. Eğer Çatalcaspor böyle gider skorları kötü olur da Allah geçinden versin hatta göstermesin bir küme düşerse ne olacak biliyormusunuz?, yılların verdiği emekler bir anda boşa gitmiş olacak. Ben şuna da inanıyorum, bu Çatalcaspor’da ligde kalacak ve onun için de düştü diyenlere gerekli cevabı vereceklerine inanıyorum.

Takımlarımız küme düşmeden gerekli önlemleri alalım ki, düşünce vah vah deyip te üzülmeyelim. Daha önümüzde 18 hafta var. Bu 18 haftada çok şeyler olur ve bu takımlarımız toparlar ve liglerinde kalarak büyük bir başarıya imza atmış olurlar. Gelin o zaman birlik ve beraberlik içerisinde takımlarımızın başarısı için ter dökelim ve destekleyelim.

Buradan bir Paragraf ta Büyükçekmece Tepecikspor için açmak istiyorum. Evet, bilindiği üzere bu takım 7 haftada sadece 4 puan alabildi ve bu takım küme düştü diyenleriniz çok olmuştu. Fakat ilerleyen haftalarda ardı ardına gelen galibiyetlerden sonra o düşüncede olanların hepsi öyle bir U dönüşü yaptılar ki, şimdi de gruptan direkt çıkar ve ya Play-Off’tan yeniden TFF 2. Lige çıkar diye hesaplar yapmaya başladılar. Demek ki inanmak başarmanın yarısıymış. Buradan ben BÜYÜKÇEKMECE TEPECİKSPOR’a, SİLİVRİSPOR’a, ÇATALCASPOR’a ve TFF Birinci Ligde mücadele eden İSTANBULSPOR A.Ş’ye başarılar diliyor, yollarının açık olmasını diliyorum. Bu arada ÇATALCASPOR’a ve SİLİVRİSPOR’a da gerekli desteği vermek için herkesin elini taşın altına koyması için çağrıda bulunuyorum. Geç kalınmadan bu takımların ligde kalabilmesi için gerekenin yapılmasını sizlerden bir sporsever olarak ricada bulunuyorum. 

Bu haber 1164 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5922
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.198.246.164)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku