Reklam
Reklam
Reklam
-
Tahir Akgün, gözyaşlarıyla uğurlandı

Tahir Akgün, gözyaşlarıyla uğurlandı


Eklenme Tarihi : 22-12-2017
Tahir Akgün, gözyaşlarıyla uğurlandı

Tahir Akgün, gözyaşlarıyla uğurlandı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün ağabeyi, Büyükçekmece Belediyespor’un eski Kulüp Başkanlarından iş adama Tahir Akgün son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye siyaset, sanat ve iş dünyasından çok sayıda ünlü isim ve Mesut Yılmaz’ın oğlu Hasan Yılmaz katıldı.

Tahir Akgün’ün cenazesi Büyükçekmece Kuba Cami’nde kılınan cenaze namazı ardından son yolcuğuna uğurlandı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün de ağabeyi 70 yaşındaki Tahir Akgün bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Cenazeye, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanında geçtiğimiz günler de ağabeyini kaybeden Mesut Yılmaz’ın oğlu Hasan Yılmaz da katılması dikkati çekti.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü belediye başkanı mevkidaşları da yalnız bırakmadı. Cenazeye katılıp Başkan Dr. Akgün’ün acı gününde yanında olan bazı belediye başkanlarının isimleri şöyle: Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak,Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar,  Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Helebak, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Esenyurt Belediye Başkan Vekili Murat Alatepe, Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa Nalbant.

Önceki dönem Milletvekilleri Berhan Şimşek, Umut Oran, Süleyman Çelebi ve Mehmet Ali Özpolat da Büyükçekmece Kuba camiindeki cenazeye katılan isimler arasındaydı. 

İş adamı Abdurrahim Albayrak’ın yanı sıra çok sayıda ünlü iş adamı da cenazeye katıldı. İzzet Yıldızhan ve Ateşböceği Ercan gibi sanatçıların da cenazeye katıldıkları gözlendi. Başkan Akgün’ü ve Akgün ailesini acı gününde cami avlusunu dolduran Büyükçekmece halkı ve Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet Özer, Büyükçekmece Belediyesi personeli de yalnız bırakmadı.  Siyasi partilerin Büyükçekmece İlçe Başkanları, Büyükçekmece Belediye Meclis Üyeleri, Büyükçekmece’nin muhtarları ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri de Başkan Akgün’ü acı gününde yalnız bırakmadı.

Kılınan cenaze namazının ardından, Tahir Akgün’ün tabutu, Başkan Dr. Hasan Akgün ve yakınları tarafından toprağa verilmek üzere omuzlandı. Tahir Akgün Büyükçekmece Yeni Mezarlığında toprağa verildi. Başkan Dr. Hasan Akgün, cenaze ve defin törenine katılan herkese tek tek teşekkür ettikten sonra herkesten helallik istedi. 

Bu haber 1222 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10428
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.153.135.60)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku