Reklam
Reklam
Reklam
-
Balıkçı Kenan’a çok ‘ÖZEL’ ziyaret

Balıkçı Kenan’a çok ‘ÖZEL’ ziyaret


Eklenme Tarihi : 17-1-2018
Balıkçı Kenan’a çok ‘ÖZEL’ ziyaret

Balıkçı Kenan’a çok ‘ÖZEL’ ziyaret

Dünyada bir ilk olma özelliğine sahip Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni gezen Büyükçekmece Kaymakamı Mehmet Özel, balık müzesinin dededen toruna herkesin mutlaka gelip görmesi gerektiğini belirtti.

Büyükçekmece Kaymakamı Mehmet Özel, Balıkçı Kenan’ın kurduğu Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ ni ziyaret etti. Balıkçı Kenan Tesislerinin sahibi Kenan Balcı ile Beylikdüzü Yaşam Vadisi’nde kurduğu Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ ni gezen Büyükçekmece Kaymakamı Mehmet Özel, çeşitli deniz materyalleri ve mumya deniz canlılarını inceleyip, müzede hatıra fotoğrafı çektirerek o anları ölümsüzleştirdi.
Mehmet Özel, Müzeyi İnceledi
Kaymakam Mehmet Özel, Türkiye ve dünyada bir ilk olan müzenin büyük emekler sonucu ortaya çıkarıldığını söyledi. Kaymakam Özel, “Meşakkatli bir çalışma yapılmış. Bu yerin büyük emek verilerek oluşturulduğu her yönden ortada. İlk gördüğümde balıkları maket sanmıştım ama inceledikten sonra balıkların gerçek olduğunu farkettim ve çok şaşırdım. Bu görülmemiş eserleri dededen toruna herkesin mutlaka görmesi gerek. Böyle bir müzenin var olduğunu; İstanbul, Türkiye ve dünya bilmeli” dedi.
Kenan Balcı, Kaymakama Müzeyi Anlattı
Kaymakam Mehmet Özel ile birlikte ziyarete gelen İş adamı Zakir Erdem’e, Makina Mühendisi Haluk İmamoğlu’na ve Araştırmacı yazar Mustafa Çalışkan’a ziyareti süresince eşlik ederek Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni gezdiren Balıkçı Kenan Balcı, mumya balık türleri ve deniz materyalleri hakkında bilgi verdi. Balıkçı Kenan Balcı, “Denizlerimiz ekmeden biçtiğimiz tarlalarımızdır. Denizlerimize önem gösterip sahip çıkmalıyız. İçinde katkı maddesi olmayan tek besin kaynağı balıktır. Bizler geleceğimiz için daha dikkatli davranmalıyız. Uzun yıllar sonucu bu müzeyi dünyaya ve Türkiye’ye kazandırdık. Gençlerimiz ve çocuklarımız müzemiz sayesinde denizlerimizde olan balıklarımızı öğrenip, daha kapsamlı bilgi sahibi oluyor. Müzemize her geçen gün yeni üyeler ekleyip daha genişletiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bu haber 1012 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 9204
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.87.147.184)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku