Reklam
Reklam
Reklam
-
Beylikdüzü’nde Spora hizmet devam edecek

Beylikdüzü’nde Spora hizmet devam edecek


Eklenme Tarihi : 29-3-2018
Beylikdüzü’nde Spora hizmet devam edecek

Beylikdüzü’nde Spora hizmet devam edecek

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile spor tesisleşme üzerine konuştuk. www.keskinbakis.com ve www.istanbulamator.com Web sitelerinin ortaklaşa hazırladıkları söyleşi, spor adına Beylikdüzü ilçesinde yapılan ve yapılacakları ortaya serdi. İmamoğlu Beylikdüzü’nde spora ve tesisleşme adına yatırıma büyük önem verdiklerini, bu yatırımlar sporun olmazsa olmazlarından olduğundan çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Hazırladığımız sorulara çok kısa süre bir zamanı olmasına rağmen bu dar alanda sorulara içtenlikle cevap veren İmamoğlu, ilerleyen zamanlarda çok daha geniş kapsamlı bir söyleşi için bir araya gelinebileceğini söyledi. Vaktin ve zamanın bol olduğu süre içerisinde yapılan tesisleri ve yapılması gereken projeleri yerinde görerek Beylikdüzü halkını ve sporseverlerini en iyi şekilde bilinçlendirip spora nasıl bir katkı sunduklarını göstereceklerini söyledi.

www.keskinbakis.com ve www.istanbulamator.com Sordu: Beylikdüzü İlçesinde spora son yıllarda büyük yatırımlar yaptığınızı görüyoruz. Yapılan tesisleri şimdilik yeterli görüyor musunuz? Bunların devamı gelecek mi?

İmamoğlu Cevapladı; Kesinlikle tabi gelecek. Stat veya kapalı spor salonu, ki başlayacağımız yine voleybol temalı kapalı spor salonumuz; mesela çok önemli bir ideal olarak gördüğümüz, projelendirdiğimiz vadi içerisinde İstanbul’da Avrupa yakasının Avrupa Şampiyonası yapılabilecek bir atletizm sahası gibi bir çok projelerimiz var. Tesisler var olmalı. Onun yanı sıra doğal ortamlarımızı bir tesise dönüştürme çabası içindeyiz. Yaşam vadisi, sahildeki ortamı bir spor parkına dönüştürmek istiyoruz. Tesisleşme yetmez. Her yıl nüfusu 10, 15 Bin civarında artan bir yerde mutlaka yeni tesisler de olacak.

www.keskinbakis.com ve www.istanbulamator.com Sordu: Beylikdüzü Stadyumu son aşamaya geldi. Bir çok Belediye bu işe bütçe sıkıntısı yaşadığı için el atamazken, Beylikdüzü Belediyesi olarak bu kadar yatırım yapmak sizi zorladı mı?

İmamoğlu Cevapladı; Elbette zorladı. Gönül isterdi ki bunlar daha önceden yapılmış olsun. Ama ne yazık ki projesiz, düzensiz başlanmış bir takım işler vardı orada. O bakımdan topyekun ele aldık. Ciddi bir stat oluştu aslında orada. Neredeyse, nizami, 3 Bin koltuk kapasiteli çok şık bir ortam. Umuyorum yıllarca spora bu tesis en iyi şekilde hizmet edecektir. Belediye olarak Sıkıntı çeksek de bu tip ihtiyaçları karşılamak zorundayız. O yüzden kararlı davrandık.

www.keskinbakis.com ve www.istanbulamator.com Sordu: Eski bir sporcu ve yönetici olarak yeni yapılan tesislerle birlikte Beylikdüzü’nün geleceğini nasıl görüyorsunuz?. Ufukta Beylikdüzü İlçesinde Profesyonellik görünüyor mu?

İmamoğlu Cevapladı; Beylikdüzü’nde bir kere en başta baktığımız olay kitlesel spor. Herkesin spora yakın olması. Özellikle çocukların sporcu kimliğiyle yetişmesi. Yetişkinlerin de spora katkı sunması, destek sunması ve içinde olması ve 7’den 77’ye spor yapması. Felsefemiz bu. Bu felsefe doğrultusunda da zaten ilçemizde belediye bünyesinde spor müdürlüğünü kurduk. Bu konuda etkin ve aktif olacağız. Tabi ki Beylikdüzü İlçesine Profesyonel bir Futbol Takımı yakışır fakat bunun için tesisleşmeyi bitirip daha sonra bu Profesyonel anlamda gerekli adımları atmak için gereğini yaparız.

www.keskinbakis.com ve www.istanbulamator.com Sordu:

Belediye olarak bütün spor dallarına sıcak baktığını, desteklediğinizi biliyoruz. Türkiye’de herkes spora futbol gözüyle bakarken sizin spora çok daha geniş bir pencereden baktığınızı, yatırımlarınızı ve desteklerinizi de bu yönde yaptığınızı görüyoruz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

İmamoğlu Cevapladı; Yüzde yüz öyle. Türkiye’de bakış açısı öyle olduğu için zaten Sporda geriyiz. Olimpiyatlarda yokuz. Olimpiyat sporcusu yetiştiremiyoruz. Hatta ve hatta futbolcu bile yetiştiremiyoruz. Avrupa’dan gelen soydaşlarımız olmasa Türkiye Liginde Türk futbolcu kalmayacak. Tüm bunların sorunu temelde spor kültürüne  sahip olmamaktan kaynaklanıyor. Biz neredeyse futbol maçını seyretmeyi bile spor yapmak olarak algılamış bir millet haline geldik. Bu bakından biz bu kültürü değiştirmek istiyoruz. Bu kültürü değiştirirsek zaten o zaman gerçek spora dönük bir kitle yetiştirmiş oluruz.

www.keskinbakis.com ve www.istanbulamator.com Sordu: Kimi belediyeler spora yatırımı bir angarya olarak gördüğüne, var olan statların da kentsel dönüşüme sokularak tarihe karıştığına tanıklık ederken siz belediye olarak bu konuya nasıl bir bakış açısıyla yaklaşıyorsunuz?

İmamoğlu Cevapladı; Kesinlikle spor önceliğimiz. Spor zaten çevrenin özel bir görüntüsü, yani güzelliği, disipline edilmiş hali, branşlarla buluşturulmuş hali. Aynı zamanda insanların nefes aldığı, sağlıkla buluştuğu ortam. Yani yüzmesinden koşmasına, yürümesinden basketboluna, futbolundan voleyboluna. O bakımdan biz bu tesisleşmeyi öncü bir kimlik olarak görüyoruz kendimize.  Bundan asla vazgeçmeyeceğiz. Şehrin önemli bir dokusu olarak göreceğiz.

www.keskinbakis.com ve www.istanbulamator.com Sordu: Bu kadar büyük bir potansiyel, ekonomik güce sahip olan Beylikdüzü’nün çok rahat 3.Ligi de, 2.Ligi de taşıyacağını  düşünüyoruz. Sizce Beylikdüzüspor’un futbolda yeri neresi olmalı. Artık profesyonel lig için zamanı geldi diye düşünüyor musunuz?

İmamoğlu Cevapladı; Tabi ki zamanı gelmiştir ama tesissiz bu iş olmaz. Önce tesis olacak. Kulübün Altyapısı zaten güçlü. Vatandaşın ilgisini oraya çekeceğiz. Ondan sonra kitlesel bir kucaklaşma ile yukarıya doğru tırmanırız. Geç kalmışlık diye bir şey olmaz. İlla profesyonel ligde olması gerekmiyor zamanı geldiğinde hepsi olur. Bu durum belki biraz zaman isteyebilir. Çok kısa zamanda o başarılara da ulaşacağımızı düşünüyorum.

www.keskinbakis.com ve www.istanbulamator.com Sordu: Trabzonspor’un durumunu nasıl görüyorsunuz? Trabzonspor’un eski İkinci Başkanı olarak sizi yeniden Trabzonspor’da görebilir miyiz? Trabzonspor’dan bir çağrı gelirse buna kayıtsız kalır mısınız?

İmamoğlu Cevapladı; Trabzonspor benim sevdam. Yöneticilik keyfimi çok değerli bir şeklide yaşadım. Elbette ki şu anki görevimin olmadığı bir dönem olduğunda yine  de düşünebilir miyim; kesinlikle düşünebilirim. Ama Trabzonspor bugün niye bu durumda? Çok net; Trabzonspor kendi ruhunu ve özünü kaybetmiştir. O özünü ve ruhunu kaybedersen o zaman kimlik arayışına geçersin. Başka kimliklerde kendine vücut bulmaya çalışırsın ama o da tutmaz. Kısa bir süre sevinç yaşarsın ama yürümez. Trabzonpor yine kendi öz kimliğine dönük futbol ve futbolcu yetiştirme, herkesin ikinci takımı olma ruhunu yeniden kazanırsa yine o  zaman başarı elde eder. Ne yazık ki bugünkü durumun özeti bu” diyerek söyleşiye son noktayı koydu.

 

 

 

Bu haber 977 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5287
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.92.28.84)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku