Reklam
Reklam
Reklam
-
Gülbaran; Vefa’ya 3. Lig yakışır

Gülbaran; Vefa’ya 3. Lig yakışır


Eklenme Tarihi : 24-4-2018
Gülbaran; Vefa’ya 3. Lig yakışır

Gülbaran; Vefa’ya 3. Lig yakışır

İstanbul’un Amatör Ligde en büyüğü olma unvanını elinde bulunduran Vefa’da Kulüp Başkanı Mesut Gülbaran, şampiyonluğun ardından Keskin Bakış Gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Vefa’ya 3. Ligin yakışacağına vurgu yapan Başkan Gülbaran,

Yeni sezonda da yeşil-beyazlı camianın başarılarından söz edilecek bir takım olacağına inandığını söyledi. Şampiyonluklarını Fatih İlçesine armağan ettiklerini söyleyen Başkan Gülbaran, az paralarla büyük başarılara imza atan bir kulüp olarak ta tarihe geçtiklerini söylemeden kendini alıkoyamadı. Vefa’nın parasının helal olduğunu, söz verilen paraları kuruşu kuruşuna oyunculara verildiğini söyleyen Gülbaran, hiçbir oyuncunun Vefa’dan alacağının kalmayacağını azını değil fazlasını alarak bu camiadan ayrıldıklarını söyledi.

Buralara kolay gelmedik

Vefa takımının buralara kolaylıkla gelmediğini, ekip ruhunu en iyi şekilde işlettiklerini söyleyen Başkan Mesut Gülbaran, “Süper Amatör ligden çıkmamızın en büyük nedeni, geçtiğimiz sezon Vefa’nın BAL, Bölgesel Amatör Ligden düşen o durumu kurtarmanın en büyük onurlarından biriydi. Biz sezon başında bunu masaya yatırdık ve koskoca bir takımın ilgisizlikten, alakasızlıktan küme düşmesini hiç hazmedememiştik. Oluşturduğumuz yönetim ile genel kurulda kulübü tekrar alarak bu kara lekeyi camiamızın üzerinden temizlememiz gerektiğini kendimize borç bildik.  Allah’ın izni ile de bugün için bunu başarmanın mutluluğu ve gururunu yaşamaktayız. Bunu yapmak hatta yaşamak ve bir camiayı birleştirmek o kadar kolay değildi. Tek kuruş geliri olmayan bir kulübün nasıl ayağa kalkacağını bu camiaya gönül vermiş arkadaşlarımızla birlikte oturduk ve sıkıntıları masaya yatırdık. Ben hepsine tek tek teşekkür ediyorum ki bu zor durumdan takımı iyi yerlere getirmek için büyük bir çaba göstererek tarihi çınarın yeşermesi için gerekli yapılanmayı sağladılar. Bugün burada bir başarı varsa, Vefa’nın bir yıl ara vererek yeniden BAL, Bölgesel Amatör Lige yükselmedi varda bunda en büyük payın yönetim kurulu arkadaşlarımız ve Vefa’yı gerçek seven vefalılara aittir.

Camia olarak ayağa kalkmasını bildik

Yeni sezon öncesi doğru yapılanma ile Vefa’nın ayağa yeniden kalkmasını sağladıklarını söyleyen Başkan Mesut Gülbaran, “Camiayı birleştirdik ve bu camianın yeniden ayağa kalkması için el birliği verdik. Burada görev alan tüm yönetici arkadaşlarımızın emeklerini ve o değerli vakitlerini bu camiaya harcaması bugünkü başarıyı beraberinde getirdi. Yönetimde bulunan arkadaşlarımızın tamamı, çoluk çocuklarının rızklarını harcayarak bu camianın yeniden ayağa kalkması için büyük paralar harcamışlar ve bugün gelinen konta da bu şekilde oluşmuştur. Bu şartlarda da çok güzel başarılar elde ettiğimizi düşünüyorum. Buradaki başarıda başrolü Mesut Gülbaran değil, ekip ruhu ve takım arkadaşlarının bir birlerine olan güveni ve arkadaşlıklarından kaynaklanmıştır. Bu camiada ben alsa olmadık, sürekli biz olarak, birlik olarak bu ortamı sağlamış bulunmaktayız. Bunun karşılığını almadık mı tabi ki aldık ve bugün bakın Vefa düştüğü o yerden yeniden ayağa kalkarak adını yeniden BAL, Bölgesel Amatör Lige yükseltmiştir hem de İstanbul şampiyonu olarak.

Harcadığımız paralar o kadar büyük değil

Birçok takımın milyonlarca paralar harcadığı ligde Vefa’nın az paralarla büyük başarılar yakaladığına dikkat çeken Başkan Gülbaran, “Şunu söylemeden edemeyeceğim, bugün Vefa Bölgesel Amatör Lige yükselmiştir ve bu yükselmenin bedeli de 550 ila 600 Bin TL aralığında bir para harcayarak olmuştur. Bizimle birlikte bu yola çıkan birçok Kulüp milyonlar harcadılar fakat başarılı olamadılar bunun nedeni de sağlam yapılanmamamın karşılığı olmuştur. Biz sağlam yapılanma yaptık ve az hatta helal paralarla mutlu sona ulaşmak için çaba göstermiştik. He kadar haklı olduğumuz da bununla birlikte şampiyon olarak pekişmiş oldu. Öyle bir futbolcu karakterimiz vardı ki bu sezon inanın uzun yıllardan beri bu kadar ahlaklı, kendini bilen, camiasına hizmeti borç bilen futbolcu kadrosuyla hiç çalışmamıştım. Bugün ben kendi adıma değil yönetim kurulumuz adına da söylemek istiyorum, bu camiaya sezon başından beri dürüstçe adam gibi hizmet eden teknik kadro ve futbolcularımızı tek tek tebrik etmek istiyorum. Bu camiada bu sezon başarı birinci planda para ise ikinci planda oldu. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yoktur. Önce para sonra gelirse başarı biz bunları geçtiğimiz yıllarda çok yaşadık.

Biz çok kupalar kaldırdık

Kupanın Vefa camiası olarak bir prestij olduğunu söyleyen Başkan Mesut Gülbaran, bu konu ile ilgili ise şunları söyledi, “Şimdi herkes Vefa’nın şampiyonluklarını konuşacak ve kupalarıyla günlerini meşgul edecekler. Biz Vefa olarak çok kupalar kaldırdık fakat bu sezonki kupanın bizim üzerimizde inanılmaz bir değeri vardır. Çünkü az harcayan, karakteri yakalayan, teknik kadrosunun sabırlı çalışması, yönetimin az paralarla büyük iş başarması hatta bunun üzerine grup şampiyonluğu, Play-Off grup şampiyonluğu ve en önemlisi İstanbul Şampiyonluğu bizim camiamızın onuru ve gururu olmuştur. Biz çok kupalar kaldırdık fakat bu kadar mutlu olmadık. O kupayı kaldırıp bir kenara çekilmek olmuyor. Bunun devamını nasıl getirirsin onun çalışmasını yapmalıyısınız. Biz yönetim olarak bunun peşindeyiz ve yeni sezonda da gerekli destekleri alırsak aynı başarıları bu kez TFF 3. Lige yükselerek tekrarlamak için yola çıkacağız.

Şampiyonluk Fatih İlçesine armağan olsun

İstanbul’un en büyüğü olan kupayı aldıkları için mutlu olduklarını söyleyen Başkan Mesut Gülbaran, bu kupayı Fatih İlçesine armağan ettiklerini söyledi. Başkan Mesut Gülbaran, sözlerini şu kelimelerle noktaladı, “Bu şampiyonluğu İlçemiz, tarihi yarım ada olan Fatih’e armağan ediyoruz. Fatih’te hizmet veren 59 tane spor kulübünü bu anlamda yeni sezonda Türkiye’de BAL Bölgesel Amatör Ligde en iyi şekilde temsil edeceğiz. Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in de bu anlamda büyük başarılara imza atan Vefa kulübünün yanında olmasını bekliyor, yeni sezonda takıma gerekli desteğini vermesini bekliyoruz. Biz yönetim olarak takıma gerekli desteği veriyor fakat Fatih İlçesinde yer alan sporseverleri de bu anlamda takımın maçlarına gelerek yeni sezonda tribünleri doldurup Türkiye’nin 4. Büyük Kulübü Vefa’ya destek vermeleri için çağrıda bulunmak istiyoruz. Bu büyüklüğü bizler biliyoruz fakat tüm Türkiye’nin de bilmesi için yeni sezonda Vefa’nın başarılarla dolu bir sezon geçirmesi için yola çıkacak yönetimin arkasında tüm Fatih İlçesinin durmasını bekleyeceğiz” dedi.

Röportaj ve Fotoğraf; İbrahim KESKİN

 

 

 

Bu haber 1009 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 2157
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.81.28.94)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku