Reklam
Reklam
Reklam
-
Kılıç; Vefa, gerçek yüzünü göstermiştir

Kılıç; Vefa, gerçek yüzünü göstermiştir


Eklenme Tarihi : 24-4-2018
Kılıç; Vefa, gerçek yüzünü göstermiştir

Kılıç; Vefa, gerçek yüzünü göstermiştir

Süper Amatör Lig Grup Şampiyonluğu, Play-Off Grup Şampiyonluğu ve bunun akabinde İstanbul’un en büyüğü olan Şampiyonluğu camianın kazanmasında rol oynayanların içerisinde yer alan Vefa Genel Kaptanı ve Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Kılıç, Vefa’nın gerçek gücünü bu sezonki başarılarıyla gösterdiğine inandığını söyledi. Camianın kenetlenip tek yürek olduğunu bunun peşinden de başarının geldiğini söyleyen Kılıç, yeni sezonda da bu anlayışla mücadele etmesini beklediği Vefa’nın şampiyonluğun en güçlü adaylarından olacağını söyledi. Genel Kaptan ve Futbol Şube Sorumlusu Kılıç, inanan ve kendine güvenen karakterli oyuncularla çalışmaktan da büyük haz aldığını bunun hiç bozulmadan devam etmesi adına üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya gayret göstereceğini söyledi.

Takviyelerimiz yerinde oldu

Sezon başındaki kadrolarını bozmayarak takıma gerekli takviyeleri yerinde yaptıklarını söyleyen Genel Kaptan ve Futbol Şube Sorumlusu Kılıç,”Biz ilk başta yani ilk transfere başladığımızda kısacası kampa gittiğimiz dönemde hatırlarsanız bu takım şampiyon olacaktır diyerek sizlerle bu durumu paylaşmıştık. Biz onlara sezon başında olduğu gibi çok inandığımızda onlarda bize inanarak bu yolun sonunun şampiyonluk olacağını bizlere iletmişlerdi. Mevcut kadromuza yaptığımız takviyelerle mutlu sona ulaşmak için büyük bir gayret içerisinde olmuştuk. Bizleri oyuncularımızın o güzel duruşu ve iyi neticeler almaları bizim beklentilerimizi boşa çıkartmadı ve haklılıklarını bugün hep birlikte görmüş olduk. Takımı abilerle ve gençlerle süsledik ve yaptığımız seçmelerde de takıma kazandırdığımız isimleri takıma katarak ekip olma yolunda önemli bir adım atarak yola koyulmuş olduk.

Genç oyuncuların önünü açtık

Seçmelerden takıma kazandırdıkları oyuncularla başarılı olduklarını ve genç oyuncuların bu anlamda önlerini açtıklarını söyleyen Genel Kaptan ve Futbol Şube Sorumlusu Kılıç,”

Biz seçmelerden kadromuza dahil ettiğimiz oyuncuları başka kulüpler bırakın ilk 11’i, 18 kişilik kadrolarına bile almazlardı. Biz onlara gerekli desteği vererek A Takım kadrosunda yer almalarını hatta ilk 11’de oynamaları için şanslar verdik. Bugün gelinen noktada onları Türk Futboluna kazandırdık ve özgüvenlerini benimsemelerine faydalı olmaya çalıştık. Neticesinde de bunu başararak genç oyuncularımız da bu anlamda önlerini açmış olduk. Vefa büyük bir kulüp fakat gençlere de gerekli desteği sağlamak ve önlerini açmak için onlara gerekli desteği sağlamamız gerektiğini biliyorduk. Kazanan bakın bakalım kim oldu. Hem Vefa takımı hem de genç oyuncular oldu. Şimdi bu oyuncular örnek olarak bu camiaya hizmet ederken birçok genç oyuncunun da en çok istediği kulüplerin başında Vefa’nın olacağı kanısını taşımakta olduğumuzu da ifade etmek isterim. Tüm genç yeteneklere de bu anlamda kapımız açıktır.

Sizi yenecek takım yok dedim

Sezon içerisinde oyuncularla sık sık bir araya gelen ve Genel Kaptanlığını bu anlamda en iyi şekilde yaparak oyuncuların motivasyonlarını sağlayan Genel Kaptan ve Futbol Şube Sorumlusu Kılıç,” İdmanlara gittiğimde tüm oyunculara aynen şu ifadeleri kullanıyordum. “Bakın çocuklar sizi bu ligde yenecek takım yok bundan emin olun” diyerek onların moral motivasyonlarını hep üst seviyelerde tuttum. Neticesinde sadece bir yenilgi aldık ve o yenilgi de bırakın ligin tuzu biberi olsun. Sizi yenecek takım birde bir olur dedik ve binde bir de oldu ve bir yenilgi ile ligi tamamlamış olduk. Ben bunları oyuncularımıza söylerken onlara gaz falan verme gibi bir düşünce taşımadım. Çünkü gerçekten çok iyi bir takım olmuşlardı ve ekip ruhunu her maça ve idmanlara yansıtıyorlardı. İnsan inanmadığı ve güvenmediği sözleri sarf eder mi asla etmez. Ben ve teknik kadromuz hatta yönetimimizde buna çok inandığı için bu tün söylemleri her idmanda ve maçta oyuncularımıza tekrar tekrar iletme gereği duydum. Karşılığı ne oldu kötü mü oldu tabiî ki şampiyonluklar ve başarılarla geçen koca bir sezon oldu.

Mehmet Sütçü’nün desteği büyüktü

Sezon içerisinde takımın yanında olan ve her türlü desteğini yönetime veren Mehmet Sütçü’nün de başarıda pay sahibi olduğuna vurgu yapan Genel Kaptan ve Futbol Şube Sorumlusu Kılıç,”Yönetimimiz bir aile oldu ve kenetlenme örneği sergiledi. Bu kenetlenmeye Mehmet Sütçü’nün verdiği destek inanın itici gücün çok çok ötesinde oldu. Yönetime ve futbolculara verdiği destek asla unutulmaz ve bu tür desteği veren Mehmet Sütçü’ye camia olarak ben teşekkür etmek istiyorum. Adnan Keskin hocamız, Kulüp müdürümüz Murat Köse ve diğer kulüpte görev yapan tüm personelin de bu camianın başarılı olması için büyük bir mücadele örneği sergilediğini herkes gözlemlemiş oldu.

Takımı bozmamaya özen göstereceğiz

Takımın bozulmaması ve akıllı transfer politikası ile mevcut kadronun tutulmasını isteyen Genel Kaptan ve Futbol Şube Sorumlusu Kılıç,”Yeni sezonda aynı başarıları tekrarlama adına takımı bozmadan birkaç takviye ile yola devam etmeyi ben kendi adıma uygun görüyorum. Bunu yönetime sunacağım ve uygun görünürse bu çalışmayı yaparak şimdiden iç transferde bütün oyuncularımızla yeniden anlaşıp bu birlikteliği ve beraberliği şampiyonluklarla pekiştirmek için ilk adımı atacağız. Tabi yeni yönetime girecek arkadaşlarımız ve başkanımız bununla ilgili neler düşünür onu da onlarla paylaşacağız ve yolumuzu çizeceğiz. Bu anlayışı yeni sezona hocamız, yönetim ve futbolcu kadromuz ile bozmadan yapılacak akıllı transferlerle nasıl BAL ligine çıktık aynı şekilde 3. Lige de çıkan takım yeni sezonda Vefa olacağına çok inanıyorum. Çünkü böyle bir karakterli futbolcu kadrosunu inanın geçtiğimiz yıllarda hiç mi hiç görmedim. Bu karakterli yapıyı yeni sezona taşımak bana göre şampiyonlukların en büyüğü olacaktır. Bunu her zaman savunmaya da devam edeceğim. Öncelik benim düşüncelerime ve bu oluşuma yönetim kurulumuzun buna nasıl bakacağıdır” dedi.

Röportaj ve Fotoğraf: İbrahim KESKİN

 

 

Bu haber 984 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8791
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.153.135.60)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku