Reklam
Reklam
Reklam
-
Balıkçı Kenan, Müftü ve İmamları ağırladı

Balıkçı Kenan, Müftü ve İmamları ağırladı


Eklenme Tarihi : 24-4-2018
Balıkçı Kenan, Müftü ve İmamları ağırladı

Balıkçı Kenan, Müftü ve İmamları ağırladı

Balıkçı Kenan Türkiye Deniz Canlıları Müzesinde Büyükçekmece İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ ve Büyükçekmece İlçesinde görevli İmam ve Müezzinleri ağırladı.

 Türkiye Deniz Canlıları Müzesini ziyaret eden Büyükçekmece İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ ve Büyükçekmece İlçesinde görevli İmam ve Müezzinleri bolluk ve bereket duası etti. Verimsiz geçen balık sezonunun ardından dua eden İmamlar, “Allah’ım bize bu tezgahlarda iri iri balıklar görmemizi nasip eyle, balık bol olsun ucuz olsun herkes yesin, herkese şifa olsun, balıkçımızın da halkımızın da yüzü gülsün” dedi.

Müzede yok yok
Gerçekleştirdikleri ziyarette mumyalanmış balıkları da inceleyen Büyükçekmece İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ ve Büyükçekmece İlçesinde görevli İmam ve Müezzinleri, büyük uğraş vererek müzeyi vatandaşlara sunan Balıkçı Kenan Balcı’ya da teşekkür ettiler. Müzelerinde Büyük, küçük bin 500’ün üzerinde balık türünün olduğunu Müftü Üstündağ ve İmamlara anlatan Balıkçı Kenan Balcı, “Burada Büyükçekmece İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ ve Büyükçekmece İlçesinde görevli İmam ve Müezzinleri ile birlikte sınır bolluk ve bereket duası ettik. 

Hocalarımız aynı zamanda müzemizi de gezdi. Her gün müzeye yeni balıklar ekliyoruz. Öğrencilerimize, çocuklarımıza büyük küçük herkese denizlerimizdeki balıkları öğrensinler diye burada yakından görme fırsatı sunuyoruz. Ücretsiz olan müzemize herkesi bekliyoruz" şeklinde konuştu. Beylikdüzü Yaşam Vadisi Balıkçı Kenan tesislerinde bulunan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi dev köpek balıklarından, vatoz balıklarına, kılıç balıklarından, orkinosa kadar bir çok balık çeşidini bünyesinde barındırıyor.

Üstündağ’dan Teşekkür

Büyükçekmece İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ, Büyükçekmece İlçesinde görevli İmam ve Müezzinleri adına bu güzel ortamda kendilerini ağırlayan Balıkçı Kenan Balcı’ya teşekkür ettiklerini söyledi. Balıkçı Kenan’ın bu işi çok iyi yaptığını gözlemlediğini söyleyen Büyükçekmece Müftüsü Üstündağ, “Ben inanın bu güzel tesisi gezerken hayretler içerisinde kaldım. Hayatımda ilk kez böyle bir Müze gördüm. Bu gördüklerimize İmam ve Müezzin arkadaşlar da şahit oldular. Büyük bir hayranlıkla bizlere müzeyi gezdiren ve balıkları bir bir tanıdan Kenan Bey’e ilgi ve alakasından dolayı hatta bizleri bu güzel mekanda ağırladığı için teşekkür ediyorum. Bizlere ikramlarıyla ve tanıtımıyla yardımcı olan Balıkçı Kenan Balcı’ya işlerinde başarılar diliyor, Allah bu güzel mekanda yapmış olduğu hayırlarını ve hasenatlarını makamında kabul etsin inşallah” dedi.

Bu haber 1042 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 1236
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:18.205.176.100)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku