Reklam
Reklam
Reklam
-
Küpeli; Emeğimizin karşılığını aldık

Küpeli; Emeğimizin karşılığını aldık


Eklenme Tarihi : 24-4-2018
Küpeli; Emeğimizin karşılığını aldık

Küpeli; Emeğimizin karşılığını aldık

Türkiye Voleybol Bayanlar Birinci Liginde mücadele edecek olan Büyükçekmece Voleybol Akademisispor’un şampiyon olmasında pay sahibi olan başarılı çalıştırıcı Ekrem Küpeli, kulübü ile yaptığı yeni anlaşmanın ardından gazetemize çok özel açıklamalarda bulundu. Küpeli, başarıya ekip olarak ulaştıklarını, sezon başında belirlenen hedefe ulaşmak için inanılmaz bir efor sarf ettiklerini bunun karşılığını Birinci Lige çıkarak aldıklarını söyledi. Emeklerinin karşılığını alırken zor maçlar oynadıklarını fakat bu zorlukları aşarken camianın bütünlüğünün bunda büyük etken olduğunu söyleyen Küpeli, güçlü rakipler arasından gelip sezonu zirvede tamamlayarak Birinci Lige çıkmanın mutluluk verici olduğunu söyledi.

Şimdiki hedefimiz Sultanlar Ligi

Büyükçekmece Voleybol Akademisispor Baş Antrenörü Ekrem Küpeli, Keskin Bakış Gazetesi’ne verdiği röportajda 2018-2019 Sezonunda öncelikli hedeflerinin Sultanlar Ligi olduğuna vurgu yaptı. Baş Antrenör Ekrem Küpeli, konuşmasında şu sözlerine yer verdi, “Sezon başındaki hedefimiz birinci lige çıkmaktı ve koyduğumuz bu hedefe, doğru bir yönetim anlayışıyla, doğru bir kadro ile hatta doğru bir çalışma programıyla ulaştığımız için de mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Büyükçekmece Voleybol Akademisispor’un bundan sonraki hedefi yukarılara oynamak ve asıl hedef olan Sultanlar Ligine çıkmak olacaktır. Bugün itibarı ile iddialı, yarışmacı ve tribünlere keyif veren bir takım oluşturmak için de kolları sıvamış bulunmaktayız. Öncelikli olan tekrar kulübümle yeniden anlaşmak oldu ve akabinde de önce iç transfer sonra da dış transfer çalışmalarımızı tamamlayıp yeni sezon öncesi iyi bir ekiple lige girip asıl hedefimiz olan Sultanlar ligine çıkmayı hedefliyoruz.

İddialı ve yarışmacı bir takım olacağız

Yeni sezona iddialı ve yarışmacı bir takımla gireceklerini söyleyen Ekrem Küpeli, “Yeni sezonda hedefi Sultanlar Ligi olan Büyükçekmece Voleybol Akademisispor Kulübü, bu hedefine ulaşmak için iddialı, kendine güvenen, işini seven, yarışmacı bir takım oluşturmak için gereğini yapacaktır. Eğer hedefi Sultanlar Ligi olan bir Kulüp isek bu anlamda ciddi bir transfer politikası içerisinde olmamız gerekiyor. Bu anlamda yönetimimiz bizlere gerekli desteği vererek bu alandaki hedefimize doğrular içerisinde yapılanmalarla ulaşmamızı sağlamak için de gayret gösterdiğini buradan rahatlıkla söyleyebilirim.

İlk geldiğimizdeki hedeften şaşmadık

İlk yıllarında hedeflerinden şaşmadıklarını doğru yapılanma ile bunu başardıklarını söyleyen Kekrem Küpeli, “Ben kulübümle anlaştıktan sonra bana aynen şu ifadeler kullanıldı, “Hocam bizim hedefimiz tabi ki öncelik Birinci Lig fakat asıl hedefimiz Sultanlar Ligidir çalışmalarınızı ve programlarınızı buna göre yapın” denmişti. Bugün itibarı ile istenilen hedeflerden birine ulaşmış bulunmaktayız ve asıl hedefimiz olan sultanlar Ligi içinde gerekli çalışmalarımızın da başladığını buradan rahatlıkla sizlerle paylaşabilirim.

Başarı bireysel değil, ekip işidir

Geçtiğimiz sezonki başarının ardında Ekip Ruhunun olduğuna dikkat çeken Ekrem Küpeli, bu konu hakkında ise şu açıklamaları yaptı, “Biz Büyükçekmece Voleybol Akademisispor Kulübü olarak başarılıyız ve bunu kimse zaten göz ardı etmiyor. Buradaki başarı bireysel anlamda asla olmadı. Buradaki başarının ekip işi olduğunu geçtiğimiz sezonki çalışmalarla herkese göstermiş olduk. Başkanından, yönetiminden, sponsorlarından, oyuncu ve teknik kadrosundan, malzemecisinden, masöründen, taraftara kadar burada inanın herkesin büyük katkıları olmuştur. Bu da bu camiada ekip ruhu ile birlikte başarıyı getirmiştir. Eğer herkes işini gereğince yapmayıp günü kurtarmak için çaba gösterseydi bugün burada bunları konuşmuyor olacaktır. Büyükçekmece Voleybol Akademisispor Kulübü gerçekten müthiş bir yapılanma ile beklentilere gerekli cevabı veren nadir kulüplerden olmasını başarmıştır. Bugün için Türkiye’de adından söz ettiren başarılarıyla bunu da herkese göstermiş bulunmaktadır. İnşallah bu ekip ruhunu yeni sezonda da daha yaşanır ve canlı halde tutar, beklentilere gerekli cevabı vermek için çaba gösteririz. Herkes işini yapınca ortaya çıkan eser de tabiî ki şampiyonluk ve başarıdır.

Tribün sayımız her maç artarak devam etti

Yeni sezonda Tribünlerdeki sayının geçtiğimiz yıldan daha fazla olacağına inandığını söyleyen Ekrem Küpeli, “Geçtiğimiz sezonlarda Büyükçekmece Voleybol Akademisispor’un maçlarını izlemeye gelen seyirci sayısı pek tatmin edici olmadığını bizzat yöneticilerden öğrenmiştim. Bizim takımın başına geldiğimizde alınan başarılı neticelerle beraber geçtiğimiz yılkı seyirci sayısının her maçta katlanarak arttığını gözlemlendiğini bana yönetici büyüklerimiz anlattı. Tabi bizlerde bu sayının her maç bir kartopu gibi büyüdüğüne şahit olmuştuk. Bu taraftar sayısı yeterli mi diye sorarsanız bana, benden yeterlidir cevabını alamazsınız. Bakın futbolda tribünlerin durumunu görüyorsunuz onun için bu konu ile ilgili pek ayrıntıya girmeyeceğim. Bizim Salon sporlarındaki taraftarlarımız ile açık alanlar özellikle futbol taraftarını kıyaslama gibi bir durumunuz olamaz. Bizim maçlarımızda kötü tezahürat, rakibe saygısızlık, oyuncusuna saygısızlık asla olmaz. Çünkü herkes eşleriyle, aileleriyle, çocuklarıyla maçlara geldiği için burada kazanan ve kaybeden takımında alkışlanacağı içgüdülerini çok iyi biliyorlar. Burada olay olma ve ya kötü tezahüratın yapılmasının asla söz konusu olmadığını biliyoruz. Yinede ben Büyükçekmece Voleybol Akademisispor’un maçlarına gelerek bizlere destek veren birçok takımın taraftarından çok olan bu güzel insanlara teşekkür etmek istiyorum. İnşallah yeni sezonda bu sayının birinci maçta başlayan artışı ile tamamen dolu tribünlere oynayacağımızı da şimdiden görür gibiyiz. Biz camia olarak Salon Sporlarını Büyükçekmece halkına sevdirdik ve sevdirmeye de alacağımız başarılı neticelerle devam edeceğiz.

Başarının mimarı, Ersel Yazıcı’dır

Bu kulübün buralara gelmesinde en büyük payın Başkanları Ersel Yazıcı’ya ait olduğunu söyleyen Ekrem Küpeli, “Büyükçekmece Voleybol Akademisispor Kulübünün bu sezon yakaladığı ivme ve başarının mimarı Kulüp Başkanımız Sayın Ersel Yazıcı’dır. Gerçekten bu kadar insanı bir araya getirip bir çatı altında toplamak hiçte kolay değildir. Kendisi iyi bir ortam oluşturarak camianın büyük başarılara imza atması için gerekli vaktini bu camianın iyi yerlere gelmesi için harcadı. Sponsorlarıyla, yönetimiyle ve çalışma ortamıyla gerçekten bu camianın büyümesi için her şeyi yapmıştır. Bununla birlikte diğer yöneticilerimiz de bunda payının olmadığını asla düşünemem. Bir ekip oluşturuldu ve bu ekibin başında da Ersel Yazıcı’nın olduğundan bunları sizlerle paylaşmayı uygun gördüm. Biz bu camiaya hizmet eden herkesi seviyoruz fakat her şeyin bir başı olduğu için övgülerimizin en büyüğünü de Başkanımız Ersel Yazıcı’ya yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Onun birleştirici olup bu camiaya destek vermek isteyenleri aynı çatı altında toplaması tabi ki büyük bir iştir. Bizde kendilerini kutluyor bu camiaya destek veren tüm güzel insanlara teşekkür ediyor bu güzelliği Büyükçekmece halkına sundukları için onları bir bir kutluyorum.

Başkan Dr. Akgün, hedefimizi büyüttü

Büyükçekmece Voleybol Akademisispor’un Birinci Lige çıkmasına sevinenlerin başında yer alan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün camialarına ayrı bir hedef katarak takımın daha büyük düşünmesini sağlayacak isteklerde bulunmasına ise Ekrem Küpeli, şöyle cevap verdi, “Büyükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hasan Akgün, camia olarak bizin hedefimizi farklı boyutlara taşıdı. Bizlere “Birinci lig yetmez Sultanlar igi istiyorum” dedi. Ardından “Sultanlar Liginde de Avrupa Kupalarında büyük başarılar getirmenizi istiyorum” demesi camia olarak bizin hedefimize bir çıta daha ekledi. Biz kendisine camiamız, teknik kadro ve oyuncular olarak her maçımıza gelerek bizleri yalnız bırakmayarak teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bizlere her maçta itici güç oldu ve bizim başarılı olmamızda kendisinin de büyük payının olduğunu asla unutmamalıyız. Bize gösterdiği hedefe doğru inşallah sezon başında yapacağımız oluşumla bunun temellerini atarak bir sonraki sezon da beklentilere gerekli cevabı verebilmek adına gereğini yapmak için çaba göstereceğimizi buradan kendilerine iletmek istiyorum. Bu arada bizlere bu başarıları tattıran sahada terlerini son damlasına kadar döken kızlarımızı da unutmuyor kendilerine ayrıca sizin aracılığınız ile teşekkür etmek istiyorum. Sizlerle çalışmak çok güzeldi ve sizlerle alınan başarılar ve şampiyonluklar bunun da üzerindeydi. Bizlere bu mutluluğu tattırdığınız için camiamız adına teşekkürlerimi sunuyor başarılarınızın devamını diliyorum. Sizin emeklerinizi unutmak mümkün değil. Döktüğünüz terin, ettiğiniz mücadelenin karşılığını şampiyonlukla aldınız ve sizleri bu üstün başarınızdan dolayı tekrar tebrik etmek istiyorum” dedi.

Röportaj ve Fotoğraflar: İbrahim KESKİN

 

Bu haber 1286 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 1878
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.242.193.41)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku