Reklam
Reklam
Reklam
-
Babuşçu; Faizsiz ev sahibi yapıyoruz

Babuşçu; Faizsiz ev sahibi yapıyoruz


Eklenme Tarihi : 25-5-2018
Babuşçu; Faizsiz ev sahibi yapıyoruz

Babuşçu; Faizsiz ev sahibi yapıyoruz

Bölgemizin önde gelen İnşaat firmalarından ve 26 Yıl önce İnşaat sektörüne ilk adımı atan Osmanoğulları İnşaat, Holding bünyesinde, bu geçen süre içerisinde binlerce kişiyi Faizsiz ev sahibi yapmanın halkı gururunu yaşıyor. Osmanoğulları Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Babuşçu, bu zamana kadar yaptıklarını ve yapacaklarını bir bir sıralayarak insanları bilgilendirmek için Keskin Bakış Gazetesine çok önemli açıklamalarda bulundu. Babuşçu, “İnsanları Faizsiz ev sahibi yapıyoruz” dedi. Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Babuşçu, bu alanda tek olduklarını 26 yıldan beri insanları ev sahibi yaparak onlara huzurlu bir ortam sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İnşaat sektöründe Yeni şehirler kurmaya devam eden Osmanoğulları Holding, bünyesinde çok sayıda çalışanı ile de büyük bir istihdam sağlamaya devam ediyor.

Beylikdüzü’nün kurucularındanız

Beylikdüzü’nün inşaat anlamında kurucuları arasında yerlerini aldıklarını söyleyen Osmanoğulları Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Babuşçu, söyleşisine şu sözleriyle başladı, “Osmanoğulları İnşaat olarak Beylikdüzü’nün kurucularındanız. Beylikdüzü’nde yarım kalan Kooperatifleri, 1999 depreminden sonra yarım kalan inşaatların tamamını biz tamamladık. 20 ve ya 30 senede bitmeyen işleri biz tamamladık ve insanların hizmetine sunduk. 13 Binin üzerinde inşaat yapmışız. 7 veya 8 tane Kooperatifin yolunu, altyapısını, çevre düzenlemesini, otoparkını, yaşam alanlarını ve bununla birlikte yapılması gereken tüm eksiklerini tamamlamışız. O zamanlarda Beylikdüzü’nde inşaat alanlarında yol yoktu ve binalar zor şartlarda yapılmaya çalışılıyordu. Adnan Kahveci ve Osmanlı Caddesinde bulunan birçok binayı biz tamamladık. Bugün bakıldığında Kahverengi boyalı yapıların tamamını Osmanoğulları İnşaat olarak biz yaptık. Tabi biz bu işin zahmetini çeken firmalar arasında yerimizi aldık. 1999 depreminden sonra cesaretini ortaya koyan ve inşaat alanlarında hiç durmadan emin adımlarla yoluna devam eden tek firma Osmanoğulları İnşaattı.

Deprem sonrası ilk firmayız

Deprem sonrası Beylikdüzü İlçesinde cesaret örneği göstererek inşaat alanında Osmanoğulları İnşaat olarak büyük bir atılım gerçekleştirdiklerini söyleyen Ayhan Babuşçu, bu konu hakkında ise şunları söyledi, “Depremden sonraki ilk inşaat firması olarak adını duyuran Osmanoğulları İnşaattı. Türkiye’de müteahhidin M’si yokken Osmanoğulları İnşaat ön plana çıkarak bu işin nasıl doğru bir şekilde yapılacağını planlayarak büyük bir atılım gerçekleştirdi. Depremden sonra insanlar kabuğuna çekilmiş, ev yapmaktan çekiniyor, ev almaktan korkuyor fakat o dönemde dairelerin fiyatları 8 bin ile 30 bin arasıydı ama satılamıyordu. O sıkıntılı dönemlerde yani Türkiye’nin Depremden sonraki imtihanı ile biz büyük bir cesaret ile öne çıktık. Bu işin zahmetini biz çektik fakat faydalananlar ise maalesef başkalarıdır. Bizim sattığımız fiyatların çok çok üzerinde satış yapanlar bunun kaymağını yedi ve yemeye de devam ediyorlar. Biz 8 ila 30 Bin Türk Lirası arasında satamadığımız daireleri çok çok üzerinde satarak ciddi rağbetin olduğunu gösteriyorlar. Biz demek ki doğru yoldaymışız ve doğru işler yapmışız.

Sıkıntılara çözüm getirdik

Büyük sıkıntılar çektiklerini fakat yaptıkları çalışmalarla refaha kavuşma adına önemli adımlar attıklarını söyleyen Babuşçu, “Evet, o dönemlerde büyük sıkıntılar çektik onların sıkıntılarını çözdük ve buralara geldik. O dönemlerde ekonomik sıkıntının yanında büyük bir otorite boşluğu da vardı. İşin finaline geldiğimizde o dönemlerde Belediyelerin yandaş müteahhitleri türemeye başladı. Belediyelerle birlikte ortak çalışmalar arttı ve beraber çalışalım beraber kazanalım gibi bir çalışma ortamı yaratıldı. Hiçbir ortak kuruluşumuz yok. İlk önceleri Şirketler Gurubuyduk daha sonra Holding bünyesi çatısı altında 14 tane firmanın birleşimi altında Osmanoğulları İnşaat şirketiyiz. Bu işin bir tane sorumluluk alanımız var oda inşaat.

Projelerimiz devam ediyor

Proje bazında hizmetlerinin devam ettiğini söyleyen Babuşçu, Pınartepe ile ilgili imarda büyük sıkıntılar yaşadıklarını buna çözüm aşamasında çalışmaların devam ettiğini söyledi, Babuşçu, “Beylikdüzü bitti, Gürpınar’da Projelerimiz vardı tamamlandı, Büyükçekmece’deki projelerimiz tamamlanmak üzere, oda Pınartepe’nin Büyükşehir Belediyesi ve Büyükçekmece Belediyesi ile sorunu olduğundan burada işler çok yavaş gidiyor. Burada bu anlamda saçma sapan bir siyaset yapılıyor. Burada insanlar siyaset yapabilir bizi ilgilendirmiyor ama bu alanda cezalandırılan maalesef insanlarımız oluyor. Bizde bir anlamda vatandaş sayılıyoruz. Bir taraftan paramızı yatırıyoruz bir taraftan da eziyet çekiyoruz. Yaklaşık 4 yıldan beri Pınartepe’nin imar problemi maalesef çözülemedi. Buralarda yatırımlarımız var ciddi anlatma sıkıntılar çekiyoruz. Biz yine de devletimize inanıyor, vatanın bütünlüğü için elimizden geleni yapıyoruz fakat buna rağmen yatırımlarımızı yapıyoruz. Tek tesellimiz düzeleceğine inandığımızdır. Bu sıkıntılar da, ekonomi de mutlaka düzelecektir. Ben buna inanıyor inancımı asla yitirmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Siyasette, ekonomi de bir gün rayına oturacak ve her şey saat gibi tıkır tıkır işleyecektir.

Yeni bir İstanbul inşa ediliyor

İkinci bir İstanbul’un doğduğunu söyleyen Ayhan Babuşçu, bununla ilgili yapılan çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini söyledi. Yeni projelerle yatırımlarına devam ettiklerini söyleyen Babuşçu, “Şimdi Bahçeşehir Kelebekler Vadisi tarafında bir projemiz var. Totalinde biz burada 15 Bin konut yapacağız. İlk başlangıç 1500 konut, Akkent (1) 1150, Akkent (2) 350 konut artı 50’ye yakın Dükkân var bu yapının içerisinde. Bu taraftan yeni bir şehir yani kısacası yeni bir İstanbul kuruluyor. Yeni İstanbul güzergâhının üzerindeki projemiz, Bahçeşehir Gölete 5 Dakika, yeni Havaalanına 15 Dakikalık mesafede. Eski Halkalı Treni vardı Edirne’ye giden, şimdi hızlı trene dönüştürüldü bizim şantiyemizin önünden geçiyor çok güzel konsept bir proje. Adı üzerinde Deliklikaya, aylardır taş kırıyoruz şu ana kadar 40 bin Metre taş kırdık. Ön cepheden 8.50, ön cepheden ise 13 Metre aşağıya indik. Amaç neydi bu işte, Depreme dayanıklı yaşanılabilir alan yaratmak. Bunları yapmak hiçbir şey değil bürokrasiye takılmasak ben Türkiye’de 80 Milyon kişiyi ekonomik şartlarda ev sahibi yapan bir adamım. Bu konunun altını çizerek söylemek istiyorum kesinlikle bende faiz yok. Türkiye’de insanlar yeni yeni satış politikası haline getirdiği faizsiz evi fakat ben bunu özellikle söylemek istiyorum.

Faizsiz satış bizim işimiz

26 yıldan beri faizsiz konut sattıklarını söyleyen Babuşçu, bunu ömürleri yettiğince aynı sistemde sürdürmek için çaba göstermeye devam edeceklerini söyledi. Babuşçu, “Ben bu faizsiz satışları 26 yıldan beri yapıyor insanları faiz batağına sürüklemeden onları ev sahibi yapıyorum. % 15, % 20 karlarla çalışıyor kazanıyoruz. Diğerleri %100 ve ya %500 çalışıyor fakat onların dağıttığı yer oldukça fazla. Biz insanlara öyle bakamayız. Biz çalışıyoruz, 10’mu kazandık Allah bereket versin diyoruz. Sabah işimize, akşam evimize gidiyor dürüst olmak için asla çalışmalarımızdan taviz vermiyoruz. Osmanoğulları İnşaat verdiği sözü yerine getirmek için nizami anlamda çalışıp hak yemeden hakkı haklıya teslim ederek mütevazı bir ortamda Türkiye’de İnşaat sektöründe yerini almaya devam etmektedir. Sadece işimizle mutlu olmaya gayret gösteriyoruz. Bunda da başarılı olduğumuza inancımız tamdır. Şu piyasada bugün ayakta durabiliyorsak aldığımız hayır dualarındandır.

Herkesi mutlu edemiyorsunuz

Herkesi mutlu edemediklerini fakat mutlu ettikleri kişilerin sayısının epey fazla olduğunu söyleyen Babuşçu, bu alanda da iddialı olduklarını söyledi. Babuşçu, “Para kazanabilirsiniz, rızk Allahtan’dır birde insanlar size dua edecekler. İnsanların hayali nedir, evim olsun, bir işim olsun ufak tefek bir arabam olsun bu şekilde geçineyim diyor. Ben insanların en büyük hayalini Allah’ın izni ile gerçekleştirmek için hizmet ediyorum. Tek kalıyor vatandaşa Faizsiz evlerini alıp oturmak. Ben 15 bin konut yaptım. Bu 15 bin konuk içerisinde çok küçük ölçeklerde belki %0.5 gibi faizlerle 30 ve ya 40 kişiyi mutlu edemedik ama 15 bin kişiyi mutlu ettik. İnsanların %99.9’u mutlu, bazı çevreler var onlara bedava ev de verseniz maalesef mutlu edemiyorsunuz. Onların Dünyada yaşam amaçları nedir onlarda bunu bilmeden nefes alıyorlar. Öyle insanlarımız da var toplumda bu tür kişileri de görmek çok çok mümkündür. İşin özeti şu, Ekonomik şartlarda ev sahibi olmak, Ekonomik şartlarda ev almak için gelecekteki tek adres Osmanoğlulları İnşaattır. Bugün alıyorlar 3 Liradan, yarın iki ve ya üç katı oluyor, yaptıklarımızda ortada. Şu anda yaptığımız projeler binlerce insan oturuyor.

Daireleri büyük değer kazandı

Dairelerin değerinin her geçen gün arttığına vurgu yapan Ayhan Babuşçu, yatırım yapan kişilerin bu alanda büyük kar ettiğini bunu da kendilerinden değil piyasaların durumundan görme fırsatı bulduklarını söyledi. Şu an itibarı ile alınan dairelerin kısa sürede tavan yaptığına şahit olduklarını söyleyen Babuşçu, “Dün 30 Bin TL’ye daire alanlar, bugün dairesinin değerinin 1.5 Milyon TL olduğunu söylüyor. İş yapalım, Para kazanalım fakat bizde zengini doyuramama hastalığı var maalesef. Bizdeki zenginler doymuyor, doymadıkları için daha fazla kazanayım hırsları var. Benim hırsım işe karşı olan bir hırstır. Ben yaptığımın daha iyisini ve bir üstünü yapabilme hırsı ile çalışıyor bu anlamda hizmet vermeye gayret gösteriyorum. Hem işini doğru yap, hem düzgün yap, hem faizsiz yap, hem ekonomik yap. Tabi bunu yaparken bir takım zorluklar yaşamıyor muyuz tabi ki yaşıyoruz. Bu sıkıntı üstten aşağıya doğru pres şeklinde geliyor ve bunları aşmak adına en iyisini hayata geçirmek için mücadele etmeye çaba gösteriyoruz.

Biz hazırız ve bekliyoruz

Belediyelerin ve Devletin imkân vermesi durumunda ev sahibi olanların sayısının artacağına vurgu yapan Ayhan Babuşçu, sözlerine şöyle devam etti, “ Eğer burada Belediyeler ve Devletimizin insanları ev sahibi yapma çabası varsa, biz burada hazırız ve bekliyoruz. Ben buradan bir duyuruda yapmak istiyorum. İşin özeti şu, Devlet diyorsa ben Türkiye’deki bütün vatandaşımı Milyon Dolarlık değil de normal yaşayabileceği, sosyal alanı olan Otopark, Havuz, Asansör işte mutfakta ankastre bunlar lüks değil. Bunlar yaşam için gerekli şeylerdir. İnsanlar bunu lüksmüş gibi anlatıyor da bana göre bu anlatım ve duyurular çok saçma. Bu insanlar artık teknolojiyi takip ediyor ve sokaktaki vatandaşlar bunları bizlerden çok daha iyi takip ediyor. O eskiden di anlatmalar ve duyurular. Artık sosyal ve teknoloji anlamında insanlarımız bu işin epey önünde yer alıyor. Vatandaşımız her şeyin en iyisine layıktır. Eğer Devlet, Yerel Belediyeler hangisi olursa olsun bizlere alanlar çıkarsınlar. Desinler ki, 100 Dönüm, 2000 Dönüm, 500 Dönüm alan var, bunları millete peşkeş çekmeden eşe dosta akrabaya kıyak yapmadan, ya da benim de cebimi doldur demeden. Pardon burada Belediye para kazanacak, bunun yanında devlet te kazanacak. Biz müteahhitliğini yapabiliriz. İnsanları ekonomik şartlarda ev sahibi yapabiliriz.

Kazanan sadece biz değiliz

Kazananın sadece firmaların olmadığını, bu alanda Devletin ve Belediyelerin de kazançlarını arttırmak için sektörde hızla ilerlemek gerektiğini söyleyen Babuşçu, “Belediyeler bunun vergisini alır, harçları alır, burada birlerce insan istihdam edilir. Oraya göre yeni bir şehir yapılanması yapılır. Bu çarpık yapılaşma da böylelikle ortadan kalkmış olur. Bugün İstanbul’un en güzel yerleşim yeni Beylikdüzü ve inanın burada altyapı problemi yok çünkü yeni yapılanmadaki bu dizayn harika bir ortamda hayata geçmiştir. Bunun tam tersi Büyükçekmece İlçemizde Altyapı problemi maalesef aşılmış değil. Nedeni de Büyükçekmece’miz kat sorununu ve Büyükşehir Belediyesi ile sorunlarını maalesef aşılamamasıdır. Devlet ve ya Belediyeler bizlere arazi sağlasın, hem Devletimiz hem de Belediyelerimiz kazansın.  Bunun yanında vatandaşımız da mutlu olsun. Amaç burada insanlarımızın mutluluğu ise, onlara da gerekli güzelliğin sağlanması gerekiyor. Hani siyasetçiler seçim vaatlerinde ne diyor. ‘Biz hizmet için geldik ve ya geliyoruz’ tamam hizmeti kime yapıyorsunuz, vatandaşa. O zaman bende vatandaşım.

Yer göstersinler yapalım

Kendilerine yer gösterilmesi durumunda birçok kişiyi ev sahibi yapabileceklerini söyleyen Ayhan Babuşçu, yatırım için kendilerine kolaylık gösterilmesi durumunda farkın ortaya çıkacağını söyleyen Babuşçu, “Yatırım için bizlere yer sağlayın, kat karşılığı verin bize. Bende kendi adıma buna talibim ve gerekli işlemlerin yapılması için buna hazırım. Desin ki % şu kadarı Belediyenin şu kadarı da müteahhit firmanın. Bu teklifi getirin yarın ben yapmaya başlayayım. Bu işi bize verdiğinde belediye kazanacak, vatandaş ekonomik ev sahibi olacak, Devletin içerisinde bir döngü sağlanacak. Neden araziler böyle falan yabancı yatırımcıya peşkeş çekilecek. Eğer hizmet vatandaşa ise ben bu işin içindeyim zaten. Ve Türkiye’de benim dışımda Dünyada bunun başka bir örneği yak ki. Türkiye’de bu işi yapan tek firma Osmanoğulları İnşaattır. Ben 26 yıldır insanları faizsiz ev sahibi yapıyorum. Şimdi firmalar evleri satamadıkları için (0) faiz falan diyorlar. Millete ara ödemelerle faizi yine tavan ediyorlar” dedi.

Haber ve Fotoğraflar; İbrahim KESKİN

Bu haber 1061 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7049
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.171.183.163)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku