Reklam
Reklam
Reklam
-
Güzelce Yeni Cami’ye yeni minare

Güzelce Yeni Cami’ye yeni minare


Eklenme Tarihi : 26-5-2018
Güzelce Yeni Cami’ye yeni minare

Güzelce Yeni Cami’ye yeni minare

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Güzelce Mahallesi’nde bulunan ve ömrünü dolduran caminin minaresini yıkıp yerine yeni ve depreme dayanıklı minare inşa etti. Minaresinin yapım çalışmaları tamamlanan cami vatandaşlara ibadet hizmeti sunmaya devam ediyor. Özellikle ramazan aylarında insanların manevi huzurunu temsil eden ve sık sık ziyaret edilen camilerin temizlik, bakım ve onarım çalışmaları belediye ekiplerince aksatılmadan sürdürülüyor.

Vatandaşlar memnuniyetini dile getiriyor

Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün talimatları doğrultusunda depreme dayanıklı olarak yeniden inşa edilen minare ve belediye ekiplerince düzenli olarak yapılan, bakım, onarım, temizlik hizmetlerinden mutluluk duyduklarını dile getiren Güzelce halkı, caminin durumundan ve yapılan hizmetlerden oldukça memnun.

“Başkanımıza çok teşekkür ederiz”

Büyükçekmece Güzelce Yeni Camii ve Tesislerini Koruma Derneği Başkanı Ahmet Yücel Kaya, yeniden inşa edilen minareyle ilgili olarak; ’’Dr. Hasan Akgün tarafından yıkılan ve depreme dayanıklı olarak yeniden inşa edilen camimizin minaresiyle ilgili hiçbir sorun yaşamıyoruz. Dernek ve cemaat olarak durumdan memnunuz. Büyükçekmece Belediyesi’nden ve sayın başkanımıza hizmetleri için teşekkür ediyor, camimize olan desteklerini sürdürmeleri ve caminin güçlendirme çalışmalarında da bizlere yardımcı olacaklarını umuyoruz.’’ 

Akgün; “Değerli ibadethanelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz’’

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; ‘’Güzelce Yeni Camii’nin minaresinin ömrünü doldurduğunu duyduğumuzda, eski ve vatandaşlarımız için risk oluşturan eski minareyi yıkarak yerine depreme dayanıklı bir minare inşa etme kararı almıştık. Yapım çalışması tamamlanan ve ibadet hizmetine devam eden camimizin halkımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Değerli ibadethanelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Bu haber 970 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8457
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.220.239)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku