Reklam
Reklam
Reklam
-
Gülbaran; Bu hareket Vefa’ya yakışmadı

Gülbaran; Bu hareket Vefa’ya yakışmadı


Eklenme Tarihi : 5-6-2018
Gülbaran; Bu hareket Vefa’ya yakışmadı

Gülbaran; Bu hareket Vefa’ya yakışmadı

Genel Kurulda aday olmayarak kulübü Musa Salihoğlu’na teslim eden Vefa’nın eski Kulüp Başkanı Mesut Gülbaran, yaptığı basın toplantısında bir birinden ilginç açıklamalarına yer verdi. Yönetim’den Teknik Kadro ve futbolculara kadar ilginç açıklamalarda bulunan Mesut Gülbaran, Vefa’nın asla sahipsiz kalmadığını sahipsiz bırakıldı imajının da bu camiaya yakışmayacağını söyledi. Gülbaran basın toplantısında şu sözlerine yer verdi, “Herkes zannediyorlar ki Vefa Spor Kulübü ortada kaldı. Öyle bir şey yok ve asla bu böyle olamaz. Bizler dedik ki BAL Ligine çıktık ama normal bir gelirimiz olmadığından bu iş bu şekilde parasız yürümez. Bir takımın BAL Liginde mücadele etmesi için en az 1 Milyon TL’ye ihtiyacın olduğunu söyledik. Bunun akabinde aramızda bir toplantı yaptık ve o toplantıda eski ve yeni yönetim olarak hep birlikte fikir alışverişinde bulunduk. O toplantıda sadece toplanan para 350 Bin TL idi. Ben geçtiğimiz sezon kendi adıma bir daire parasını kulübe verdim ve bunun arkasından da asla koşmadım. Bu sezon da aynı şeyin yaşanmaması için bu toplantıyı tertipleyerek yol haritası çizelim dedik fakat çizilen haritanın içi maalesef boş çıktı.

Çocuklarımızın rızkını veriyoruz

Her yıl çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını kulübe veriyoruz artık bunun sona ermesini istedim. Biz alın terimizle kazanılmış paraları kulübe harcıyoruz bizim paramızda haram asla yok. Helalinden kazanılan paralarla buralara geldik. Bize taahhüt edilen 350 Bin TL’yi 500 Bin TL’ye çıkartın gerisini ben karşılayacağım ve devam edeyim dedim kendilerine. Biz kulübü bırakma gibi bir olayın içerisinde olmadık sadece dediğim 360 Bin TL’yi 500 Bin TL’ye çıkartın dedim yalanım asla yoktur. Bana aynen şu ifade kullanıldı, tamam kardeşim bu 350 Bin TL’yi 500 Bin TL’ye çıkartıp sana yardımcı olacağız dediler.

30 Bin TL verenler keselerinin ağzını açtı

O akşam toplanıldı ne olduysa geçen seneki yönetimden aşağı yukarı 210 Bin TL toplandı, geriye kalan 600 Bin TL’yi kendim tamamladım. Benim dönemimde 30 Bin TL veren yöneticiler birden ortaya çıkıp 150 Bin TL benden, 250 Bin TL Benden diyerek bir anda paraları ortaya çıkarmaya başladılar. Benim dönemimde neden bu paralar verilmedi?, yeni seçilen yönetimden bu paralar bir anda ortaya atılmaya başlandı anlamış değilim. Salih Musaoğlu bizim ağabeyimiz, senelerdir Vefa ile yatıp Vefa ile kalkmış bu camiaya büyük destekleri olmuş bir büyüğümüz. Bizimde istediğimiz bir ağabeyimiz. Bize ben talibim dedi bizde yolun açık olsun her zaman seninle birlikte desteğimi bu camiaya vermeye hazır olduğumu söyledik.

Bizden haklı olarak yardım talep edildi

Bize dediler ki eski genel kaptanların bize yardımcı olmaları gerekiyor. Hoca ile oyuncularla konuşup bu kaliteli kadroyu koruyup üzerine takviyeler yaparak yola devam edelim denildi. Üç tana kupa almış takımı İstanbul Şampiyonu yapmış yönetimden haklı olarak yardım istemişlerdir. Bizde seve seve kendilerine hay hay dedik. Bizden birkaç arkadaş transferde yardımcı oldu ve bizim arkamızdan bu camiada öyle bir oyun oynandı ki anlamış değilim. İnanın halen onun şokunu yaşamaktayım. Yapılan hareket Vefa Spor Kulübüne ve Vefa Camiasına yakışmayan bir olay bu camiada maalesef yaşandı. Bize bu yapılan gerçekten büyük bir ayıp oldu. Biz bu camiayı buralara getirirken bütün sözlerimizi sonuna kadar yerine getirdik ve iyi bir izlenim hatta şampiyon bir takım bıraktık. Biz Kulübü Salih Musaoğlu Ağabeyimize bıraktığımızı zannediyorduk fakat kulübü başkaları yönetiyor bu da ayrı bir muamma.

Hocayı bir buçuk ay oyaladılar

Her gün telefonum çalıyor, ya başkan ne oldu takımı şampiyon yapan hocaya yol vermişsiniz demeleri beni inanın çok üzdü. İnanın benim Adnan Keskin hocayı göndermeleri, Hüseyin Aydoğan ile anlaşıldığından inanın bu konuşmayı yapana kadar haberim yoktu. Bir buçuk ay hocayı oyalayıp ta sen bizim hocamızsın, sana şunu yapacağız, anlaşılması gereken oyuncuları söyle hatta tatil için yerinin bile ayrıldığı söylenen hocayı son gün gelipte biz seninle çalışmak istemiyoruz demek ne demek biliyor musunuz bunun tarifi bile olamaz. 

Bizim arkadaşlarımız diskalifiye edildi

Bizim yönetimimizdeki arkadaşlarımızın görüşüp anlaştığı hocaya yol verip bu arkadaşları devre dışı bırakmaları bu arkadaşlarımızı yok saymaları inanın bizim için çok enteresan bir durumdur. Kalkıp ta bir hocanın ben Vefa Kulübüne hakkımı helal etmiyorum demesi hem haklı hem de çok çirkin bir olay. Biz arkadaşlarımızla bu olayı tartışacağız. Bu olay bize yakıştı mı, biz böyle mi istedik olmasını, böyle mi olmalıydı deyip te neler oluyor yönetimde diyerek biz eski arkadaşlarla bir araya geldik ve durum değerlendirmesini yaptık. Ben şahsen kendi adıma çok üzüldüğümü ifade etmek istiyorum” dedi.

Bu haber 1101 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 6058
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.171.183.163)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku