Reklam
Reklam
Reklam
-
Toros; Başarılı olanlara yer yok

Toros; Başarılı olanlara yer yok


Eklenme Tarihi : 7-6-2018
Toros; Başarılı olanlara yer yok

Toros; Başarılı olanlara yer yok

Güzelcespor, Yenibosnaspor ve Halide Edip Adıvar’u 3. Lige çıkartarak efsane teknik direktörü olarak adını altın harflerle yazdırmasını bilen Adnan Toros, yaptığı açıklamalarla bir anda gündemi değiştirdi. Toros bazı antrenörlerin kulüpleri istila ettiğini, başarılı olan teknik direktörlerin ise sistemin dışında kaldığını söyledi.

 “Ekol Yaratılması Lazım”

Toros “Türk futbolunun gelişmesi, istenilen seviyeye gelebilmesi için herşey doğru yapılırsa en az 10 sene geçmesi lazım. Önemli olan günlük başarılar değil Türk futbolunun kalıcı bir ekole kavuşmasıdır. Ekol yaratılmadığı sürece hem amatördeki hem de profesyonelde elde edilen başarılar günlük olarak kalmaya mahkumdur.” Diye konuştu.

“Bunlar Türk Futboluna Yapışmışlar”

Türkiye’de başarılı hocaların önünün sürekli kesildiğini ifade eden Toros sözlerine şöyle devam etti “Türkiye’de başarılı hocaların önü kesiliyor. Orada da bir antrenör camiası oluşmuş. Mekancılar gibi kulüplerin içine çöreklenmiş durumdalar. Ortada bir başarı da yok; olmaz da. Herşey ortada. Bunlar Türk futboluna yapışmışlar. Sistemden nemalanıyorlar. Benim gibi dik duruş sergileyen, sistemli teknik direktörlere yanaşmıyorlar. Çünkü bu sistemde başarısız insanlar başarılı teknik direktörleri istemezler. Ben hiçbir zaman boyun eğen, yönetimin dediğini yapan bir teknik direktör olmadım. O yüzden yönetimler de dik duran teknik direktörlerle çalışmazlar.” İfadesini kullandı.

“Canbaz’ın Olduğu Her Yerde Varım”

Toros, Güzelcespor’a ne zaman döneceği ile ilgili sorularımızı da açık yüreklilikle yanıt vererek “Güzelcespor da hem potansiyeliyle hem de tesisleriyle Türk futbolun temel taşlarından bir tanesidir. Tamer Canbaz’ın büyük projelerinin olduğunu biliyorum. 

Eğer davet ederse ben de o projenin bir parçası olmak isterim. Tamer Canbaz’ın sözü benim için senettir. Sözlerini tutmayan, futbolcuları mağdur eden kulüplerde çalışmayı da doğru bulmuyorum.” Dedi. Öte yandan hafta sonunda Güzelcespor U 17 takımının İzzettinspor’la oynadığı maçı izlemek için Güzelce Turgay Şeren Stadı’ndaki yerini alan Toros maçı İASKF Yönetim Kurulu Üyesi ve Güzelcebspor Fahri Başkanı Tamer Canbaz’la birlikte izledi.

 

Bu haber 1037 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8889
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:18.205.176.100)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri




Gazete İstanbul Oku