Reklam
Reklam
Reklam
-
Çavuşoğılu’ndan açıklama

Çavuşoğılu’ndan açıklama


Eklenme Tarihi : 21-6-2018
Çavuşoğılu’ndan açıklama

Çavuşoğılu’ndan açıklama

İstanbul TÜFAD eski Başkanı ve Başkan Adayı Rıza Çavuşoğlu, mevcut yönetim tarafından kendisine basın ve sosyal medya yoluyla iftira atıldığını ileri sürerek cevap niteliğinde bir açıklama metni yayınladı.

Türkiye Futbol Antrenörler Derneği İstanbul Şubesinin yöneticilerinin yapılacak seçimin sonucunu değiştirme ve alacakları yenilgiyi bertaraf etme çabasıyla bir takım haksız girişimlere başvurduğunu ileri süren Çavuşoğlu, “Son birkaç gündür aleyhime asılsız iddialarla iftira atılmaktadır ve haksız yere kamuoyu oluşturmaya çalışılarak organize bir şekilde yalan, çarpıtma ve iftira odaklı yayınlar yapılmaktadır. Bu yalan beyanlara cevap vermek zorunda kalmak beni derinden üzse de, kamuoyunu bilgilendirme adına bazı detayları kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.” dedi.

“Bizim alnımız aktır” diyen Rıza Çavuşoğlu, İstanbul TÜFAD mevcut yönetiminin iddia ettiği gibi kendi başkanlığı zamanında Dernekler Kanununa aykırı hiçbir işlem yapılmadığını belirtti. İstanbul TÜFAD yönetiminin açıklamasının tutarsızlıklarla dolu olduğunu, gerçekleri saptırmaktan ileri gidemeyecek seviyede olduğunu ifade eden Çavuşoğlu şöyle konuştu “Saygı… Kıymetli hocalarım, dostlarım, yukarıdaki kelimeyi hepimiz biliriz. Özellikle uluslararası müsabakalarda, ekranlarda çok sık görmüşüzdür.  Ayrıca bu kelime, 3-4 ayda bir Antalya’da değişik otellerde yapılan TÜFAD Genel Merkez ve Şube Başkanları toplantılarında, toplantı salonunda flama olarak asılı bulunur. Ekran koruyucu olarak da yansıtılır. Hepimizin haklı olarak beklediği onurlu bir davranış biçimidir. Ancak bırakın saygıyı, son günlerde Antrenörlerin en temel hakkı olan seçme ve seçilme hakları bile birileri tarafından ellerinden alınmaya çalışılır oldu. Samimi bir şekilde Türk Futbol Antrenörlüğüne hizmet etmeye çalışanların çabalarını, açık yürekli olmayan bir engelleme çabası içine girdiler. Her zaman özgür iradeleri ile hareket eden, İstanbul antrenörlerimizin teveccühü ile başkanlık yaptığım İstanbul TÜFAD’da 4 yıl boyunca İstanbul’un her tarafına sadece kendi aracımı kullanmam, Derneğin bir TL’sini bile hem kendim hem de başkanlık yaptığım Derneğim rutin masrafları için bile kullanmaktan imtina eden şahsıma atılan iftiraları esefle karşılıyorum. Anlaşılan o ki, Rıza Çavuşoğlu’nun Başkanlık süresince, 1 TL bile Boğaz Köprüsü geçiş ücreti olmaması, 1 TL bile otoban geçiş ücreti olmaması, 1 TL bile yemek ücreti olmaması, 1 TL bile otopark ücreti olmaması ve benim bunların tümünü kendi bütçemden yapmış olmam birilerini çok rahatsız etmiş anlaşılan…

İstanbul TÜFAD Olağan Genel Kurulu’na saatler kala, böylesine çirkin yakıştırmalar ve iftiralar atılması mevcut yönetiminin ne denli bir ruh hali içinde olduğunun açık bir göstergesidir. Şunun bilinmesini isterim; Şahsıma yönelik seçime sayılı saatler kala iftira sıçratmaya kalkanlar bunun hesabını şüphesiz vereceklerdir. Bu hesap mahkemelerde görülecektir. Bizim alnımız aktır. Ve daha da en önemlisi bu iftiraları atan kalpleri ve gözleri mühürlenmiş kişilerin asıl yüzlerini ve kişiliklerini size göstermiş olmalarıdır. Bizim kimse ile şahsi bir derdimiz yoktur. Tek derdimiz İstanbul antrenörlerine hizmet etmektir. Ancak maalesef bu asılsız ve yakışıksız iftiraları atanları Rabbimize havale ettikten sonra siz kıymetli antrenörlerimize bu uydurmaları ortaya atan ve ‘Çavuşoğlu’nun açığını bulduk!’ diyerek sağa sola servis etmeyi marifet sanan kişilerin asıl niyetlerini ve yüzlerini göstererek itibar etmemenizi sağlamaktır. Unutulmasın ki, bu kişilerin hepsi benim başkanlık zamanımda yönetici oldular. Dün, bana karşı yaptıkları anti demokratik tavrı yarın da yine içlerinden birisine yapmayacaklarının da garantisi maalesef yoktur.

 

Bu haber 1092 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 1083
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.84.139.101)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku