Reklam
Reklam
Reklam
-
Bak’tan Amatörlere dev destek

Bak’tan Amatörlere dev destek


Eklenme Tarihi : 21-6-2018
Bak’tan Amatörlere dev destek

Bak’tan Amatörlere dev destek

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’tan amatörlere dev destek. İASKF’nin davetlisi olarak İstanbul’a gelen Bak, amatör kulüplerin başkanları, yöneticileri ve teknik ekibiyle buluştu. 

Yıllarca amatör futbola hizmet verdikten sonra 65. Hükümette Spor Bakanı olarak görev  yapan Bak oldukça samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Gençlik ve Spor Bakanlığı adına 1 Milyon 955 Bin Liralık çeki İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez’e teslim etti.

İstinye Orhan Saka Amatörler Evi’nde gerçekleşen buluşmada açılış konuşmasını İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez yaptı. Düşmez görevde bulundukları süre içinde amatörlere çok iyi hizmetler verdiklerini söyledi.

Düşmez “Hayal edemeyeceğimiz bir çok hizmeti amatörlere kazandırdık. Bu hizmetleri kazandırırken  de çok büyük sıkıntılar çektik. 

Hangi siyasi görüşte olursak olalım ortak paydamız amatörler oldu. Bütün spor ailesini kucaklayarak yolumuza devam ettik. Amatörlerin derdi bizim de derdimiz oldu. 

Amatör kulüplerin sağlıkçıya kavuşması için çok çalıştık. Aktarmalarda ciddi indirimler yaptık. Bugüne kadar da iyi yol yürüdüğümüzü ifade edebilirim.

 Bu kazanımlara da sahip çıkılması lazım. Biz üzerimize düşeni ortaya koymak durumundayız. Amatörlerin iyiliği dışında da muradımız yoktur.” İfadesini kullandı.

Düşmez’den sonra konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da “Burası benim evim.” Dedi. Bak sözlerine şöyle devam etti 

“Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bana göre tüm spor kulüpleri ve spor kulüplerinde başkanlık, yöneticilik  ve antrenörlük yapan hepiniz birer kahramansınız. Ben de sizlerin içinden buraya geldim. 

Sizin gibi güzel insanların içinden çıktım. Amatörlerin içinden çıkıp bu noktalara gelmek çok onur verici benim için. Amatör kulüpler bir mekteptir. Ben de buraya gelene kadar çok şeyler öğrendim büyüklerimden. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıdır: Amatörleri asla  geri çevirmeyeceksiniz. Bizler de aldığımız bu talimat gereği amatörlerin hizmetindeyiz. Bütün kulüplere destek vereceğiz. 

Amatörler için hazırlamış olduğumuz bir yasa tasarısı üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 Okul sporlarının geliştirilmesi için ciddi çalışıyoruz. Futbolda altyapıya yatırım yapılması için ciddi emek sarf ediyoruz. Bu gençlere emek veren yönetici ağabeylerimize, antrenörlerimize şükranlarımı sunuyorum. 

Gençlerimizin daha çok sporla buluşması için yeni sahalar üretmek istiyoruz. Spor sadece futboldan ibaret değil.

 Yeni spor salonları inşa etmek istiyoruz. Tesisleşmeyi daha çok arttıracağız. En büyük sorun büyükşehirlerde. Amatör kulüplerin ayakta durması, güçlü olması çok önemli. Gelecek dönemde amatörlere daha çok destek vereceğiz.

” İfadesini kullandı. Bak konuşmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez’e 1 Milyon 955 Bin Liralık çeki teslim etti.

Bu haber 1156 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 2681
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:18.206.241.26)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku