Reklam
Reklam
Reklam
-
Yaz Spor okulları startı verildi

Yaz Spor okulları startı verildi


Eklenme Tarihi : 22-6-2018
Yaz Spor okulları startı verildi

Yaz Spor okulları startı verildi

Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okullarının açılışı bugün Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün katılımıyla ve büyük bir katılımla yapıldı. Büyükçekmece Atatürk Stadyumu’nda yapılan açılış töreni büyük bir katılıma sahne oldu. 

Binlerce sporcu velileriyle birlikte açılıştaki yerini alırken yaklaşık olarak 3 ay sürecek olan yaz spor okullarına 10 Bin üzerinde bir katılım beklendiği kaydedildi. Yaz spor okullarının açılışında ilk konuşmayı Büyükçekmece Belediyesi Spor İşleri Müdürü Namık Yüksel yaptı. Yüksel “Çocuklarımızın tatile girdiği yaz aylarında boş zamanlarını sporla değerlendirmeleri sadece fiziksel gelişimleri açısından değil özgüvenleri, sosyalleşmeleri ve kolektif düşünceyi öğrenmeleri açısından da bizler için büyük önem taşımaktadır.

 Kayıtlarımız her geçen gün artarak devam etmektedir. Amacımız Büyükçekmece’deki tüm çocuklara ulaşabilmek. Bu sayıyı daha da arttırmak istiyoruz. Çocuklarımızı sporla buluşturmak, okul sonrası bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmelerini hedefliyoruz.” Diye konuştu.  Yüksel’den sonra mikrofonu alan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Büyükçekmece Belediyesi olarak sporla çocukların özgüvenini arttırmak, spor kültürünü aşılamak ve eğitimle takım ruhunu pekiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Dr. Akgün “Çocuklarımız tamamı spor akademisi mezunu eğitmenlerimizden sporun çeşitli dallarında alacakları eğitimle her şeyden önce takım ruhunu öğrenecekler. Yaz spor okullarımızda eğitim alan sporcularımız istedikleri takdirde okullar açıldığında kış spor okullarımızda da hafta sonlarında ücretsiz olarak bu hizmetten yararlanmaya devam edeceklerdir.

 Biz istiyoruz ki spor yapmayan çocuğumuz kalmasın. Bütün çocuklarımıza bu hizmeti vermek istiyoruz. Bu bir görevdir. Spor akademilerimizin de her branşta ve dalda gelişmesini sağlayacağız.” İfadesini kullandı.

Bu haber 1167 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 9397
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.153.73.72)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku