Reklam
Reklam
Reklam
-
Güriz: İyi takım olma gayretindeyiz

Güriz: İyi takım olma gayretindeyiz


Eklenme Tarihi : 29-7-2018
Güriz: İyi takım olma gayretindeyiz

Güriz: İyi takım olma gayretindeyiz

Çatalcaspor’un yeni dönemde büyük umutlar bağladığı başarılı teknik adam Sertan Güriz, yeni sezon öncesinde yaptığı açıklamalarda, “Herkese iyi niyetlerimiz var ama iyi niyetlerimizi sunduğumuz takımlar bizim rakibimiz olacak ve en iyi niyet ise kendi takımımıza tabii ki” dedi.Yeni sezonun ilk kampını kendi tesislerinde tamamlayan ve ikinci etap hazırlıkları için bugün Bolu’ya hareket eden Çatalcaspor’da Teknik Direktör Sertan Güriz, yaptığı samimi açıklamalarla ligin başında yaptığı transferlerle birlikte yol planını paylaştı. Başarılı teknik adam Sertan Güriz yaptığı açıklamasında; “Öncelikle yeni takım iki taraf içinde hayırlı olsun hem bizim açımızdan hem de Çatalcaspor açısından. Yeni ama bizim ekip olarak bildiğimiz bir kulüptür. Çatalcaspor ve camiasını oldukça yakından tanıyorum. Çok sık maçlarını takip ettiğimiz zaman zaman da birbirimize rakip olduğumuz büyük ve güçlü bir camiadır Çatalcaspor. Camiayı tanıyoruz, içeride yaşayan insanları tanıyoruz, aslında çok da yeni sayılmam Çatalca için bildiğim tanıdığım bir kulüptür.

Yönetim elinden gelini yapıyor

İnşallah yeni sezon her takım ve oyuncular için hayırlısı olur. Sezona iyi başlamak amacındayız iyi başlayıp iyi devam ettirmek en büyük amacımızdır. Çalışmalarımızı da bu doğrultuda yapmaktayız. Yönetimimiz istediğimiz yani teknik heyetimizin belirlediği oyuncuları bütçe doğrultusunda elinden geldiğince almaya çalışıyor. Hatta elinden gelenin bile fazlasını yaparak bütçeyi aşarak istediğimiz oyuncuları almaya çalıyor. Umarım Çatalcaspor bünyesine kaliteli karakterli oyuncuları katarız. Onlarda Çatalcaspor’a katkı sağlarlar. Düşündüğümüz planlamaları oyuncu bazında, teknik heyet bazında hem de yönetim bazında sağlayabiliriz.

Beklentilere cevap vermeye çalışacağız

Taraftarlarımızdan beklentimizden önce bizlerin taraftarlara ne vereceği önemli. Taraftarlarımız bizden iyi futbol bekler. Mücadeleci bir oyun bekler. Doksan dakika oynanan oyundan keyif almayı bekler. Bizlerde taraftarlarımıza mükemmele yakın bir oyun oynayan takım izlettirmek istiyoruz. Biz bunları sunduğumuzda da taraftarlarımız bizden desteğini esirgemeyecektir. Çatalca taraftarı her zaman takımına sahip çıkan destek olan bir taraftardır. Bizde aynı desteği arkamızda görmek istiyoruz. Bunun karşılığında da onlara hem güzel puanlar hem de iyi bir futbol seyrettirmek istiyoruz.

Transferimiz devam edecek

Transferlerimizi noktalamadık. Üç bölgemizde yani belirlediğimiz üç bölgede eksiğimiz var. Bu belirlediğimiz üç bölgeyi doldurmamız lazım. Onlar şuan için kenar oyuncusu, hücum oyuncusu ve birde kaleci olmak üzere üç bölgemiz var eksik gördüğümüz. Bu konularda ve bu bölgelerde çalışmamız var. Lakin bu demek de değildir ki üç tane oyuncu aldığımızda bu iş bitti, şuan mevcut kadromuzda ayrılmamız gereken futbolcular olacaktır onların yerini doldurmamız gerekebilir. İşte bu yüzden önümüzde bitmeyen hali nazırda devam eden bir kampımız var kendi tesislerimizde sürdürdüğümüz sonrasında ise gideceğimiz ikinci etap kampımız olacak Abant’ta. Abant kampımızda üç veya dört tane hazırlık maçı yapacağız. Kampımızdan döndüğümüzde tekrar tesislerimizde yapacağımız üçüncü etap kampı ve sonrasında da maç haftası geliyor. Transferin son gününe kadar eksiklerimizi belirlediğimiz bölgelerimize transferlerimiz devam edecektir.

Grup oldukça zorlu

Grubumuz kâğıt üzerinde çok zor ve güçlü. Şimdi samimi konuşmak lazım kuraların çekiminden sonra şanslı olduğumuzu söyleyemem. Zorlu bir gruba düştük. Üç gruplu ligin en zorlusu bizim grubumuzdur. Sonuçta hiçbir maç oynanmadan sonucu belli olmuyor. Sahaya çıkmadan mücadele etmeden doksan dakika düdüğü çalmadan hiçbir maçın sonucunu kestirmek mümkün değil. Tabii ki rakiplerimiz bize göre maddi açıdan bizim çok çok önümüzde olan kulüpler var. Grubumuzda il takımları var, köklü ilçe takımları var, yıllardır bu ligde mücadele eden takımlar var. Dediğim gibi bakacağız göreceğiz önce bir sahaya çıkacağız, son dakika düdüğü çalmadan skor belli olmuyor. Biz elimizden gelenin en iyisini yapıp skorları lehimize çevirmeye çalışacağız, ama çok zor bir gruptayız.

Sezon herkes için güzel olur inşaallah

Genel olarak 3. Ligde 54 tane futbol takımı var. Hepsine başarılar diliyoruz, futbolcular açısından başarılı bir dönem geçmesini diliyorum. Özellikle bizim futbolcularımızdan sakatlığı olmayan güzel bir sezonun geçeceği bir sezon olsun istiyoruz. Herkese iyi niyetlerimiz var ama iyi niyetlerimizi sunduğumuz takımlar bizim rakibimiz olacak en iyi niyette kendi takımımıza tabii ki. Çatalcaspor camiası için iyi bir futbol sezonu olur umarım. Başarılarla dolu keyifli bir futbol oynayacağımız ve ligimizi hedefleyeceğimiz yerlere geleceğimiz bir futbol sezonu olur. Bizde bunun mutluluğunu yaşarız. Herkese kolay gelsin siz bizleri takip eden değerli spor medya camiasına da başarılar dilerim” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 1220 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8919
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.169.76)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku