Reklam
Reklam
Reklam
-
Büyükçekmece’den görkemli kapanış

Büyükçekmece’den görkemli kapanış


Eklenme Tarihi : 16-8-2018
Büyükçekmece’den görkemli kapanış

Büyükçekmece’den görkemli kapanış

3 bin 500 öğrencinin katıldığı Büyükçekmece Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun mezuniyet töreni gerçekleşti. Sporcu çocuklara sertifikaları verilirken, branşların katıldıkları müsabakalarda derece yapan gençlere de madalya takdim edildi.

Başkan Akgün, başarılı sporcuları kutladı

2 ay boyunca çocuklara hizmet veren Büyükçekmece Yaz Okulu bugün ödül töreniyle kapanışı Büyükçekmece Atatürk Spor Kompleksi’nde yapıldı. 3 bin 500 sporcu çocuk, yaz okulunda 11 branşta eğitim aldılar. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün de katıldığı kapanış töreninde çocuklarla birlikte spor yaptı.

 Başkan Akgün yaz okulunda eğitim alan çocuklarla yakından ilgilendi. Onlarla birlikte bisiklet sürdü, tenis oynadı. Renkli görüntülerin oluştuğu kapanış töreninde Başkan Akgün çocukları tebrik etti. Voleyboldan basketbola, okçuluktan bisiklete, tenise kadar pek çok branşın bulunduğu yaz okulunda çocuklar sertifika ile ödüllendirildiler.

Renkli görüntülere sahne oldu

Yaz spor okullarında eğitim almış olan ve dereceye giren genç sporculara da Başkan Akgün, madalyalarını takdim etti. Bunun yanı sıra yine yaz okullarında eğitim alan Büyükçekmeceli genç futbolcular ise Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi spor kulüplerinin de altyapılarında futbola devam ediyorlar. Ödül töreninden sonra çocuklar zumba gösterisiyle kapanışı renkli görüntülerle gerçekleştirdiler.

“Çocuklarımız halk akademisi ve spor akademisine teşvik edilmelidir”

Çocukların spora ve sanata teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “3 bin 500 çocuğumuz daimi olarak devam etti. 

11 branştan yaz boyunca akademi mezunu öğretmenleri aracılığıyla eğitim aldılar. 7 bin çocuğumuz Büyükçekmece Spor Akademisi’nde eğitim aldı. Bu eğitim, bu çocuklarımızın hayata bağlanması, normal eğitimlerinde daha başarılı olması ve kendilerine güveninin artması bakımından çocuklarımız şanslı. 

Kısa zamanda 10 tane çocuğumuz Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe altyapılarına transfer oldular. 

Çocuklarımızın hayata daha iyi bağlanmalarında, kendilerine olan güveni arttırmaları, daha çok sosyalleşmeleri bakımından belediyelerin, özellikle Büyükçekmece Belediyesi’nin örneği olduğu gibi halk akademilerinde ve spor akademilerinde eğitim almaları teşvik edilmelidir ve buralara çocukların ısındırılması lazım.

 İşte Büyükçekmece 15 bin çocuğu yaz boyunca ağırladı ve tamamı ücretsiz” diye konuştu.

Bu haber 850 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8005
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.85.92.139)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku