Reklam
Reklam
Reklam
-
BAL Liginde kriterler belirlendi

BAL Liginde kriterler belirlendi


Eklenme Tarihi : 4-8-2015
BAL Liginde kriterler belirlendi

BAL Liginde kriterler belirlendi

2015-2016 Sezonu BAL, Bölgesel Amatör Lig’de teknik adam, futbolcu ve saha uygunlukları belirlendi. TFF tarafından yapılan açıklamada belirtilen esaslar aşağıdaki gibi şekillendi.

1-) 2015-2016 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de görev yapacak teknik adamlar güncel UEFA A veya UEFA B lisansına sahip olmak zorundadır.

2-) Amatör kaleci Antrenörü bulunduran BAL, Bölgesel Amatör Lig kulüplerine saha içi giriş izni verilecektir. Lisanslı amatör kaleci Antrenörü bulundurmayan kulüpler en az TFF C lisanslı bir yardımcı Antrenör bulundurabilir.

3-) Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı’nın 6.maddesinin 7.fıkrasında belirtildiği gibi " Takımlarını bir üst lige çıkartan teknik adamların lisansları bir üst ligde takımlarını çalıştırmaya elverişli değil ise; aynı takımda geçici çalışma izni almak şartıyla teknik adam sözleşmesi yapabilirler. Herhangi bir nedenle sözleşmesinin sona ermesi halinde bu haklarını kaybederler." hükmü gereğince 2014-2015 Sezonunda yerel ligden BAL, Bölgesel Amatör Lige yükselen takımların TFF C lisansına sahip antrenörleri BAL, Bölgesel Amatör liginde antrenörlüğe devam edebilir.

4-) 2015-2016 Sezonunda BAL, Bölgesel Amatör Ligine katılacak kulüpler illerinde yerel ligi düzenlenen en az 3 alt yapı kategorisine katılmak zorundadır. Katılmadıkları takdirde Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler ve alt yapı Antrenörleri için verilen maddi yardımdan yararlanamazlar. BAL, Bölgesel Amatör Lig Kulüplerinin alt yapıdan sorumlu teknik adamaları en az C lisanslı Antrenör olmak zorundadır.

5-) 2015-2016 sezonu için 1986 ve daha büyük doğumlular yaşı büyük futbolcu, 1997 ve daha küçük doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsündedir. Bölgesel Amatör Lig’de 1987 ve daha küçük doğumlu futbolcular oynayacaktır. Bu kategorilerdeki takımlarımız 1986 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak, takımlarda 18 kişilik müsabaka isim listesinde yaşı büyük en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1997 ve daha küçük doğumlu en az 2 (iki) futbolcu yer alacaktır.

6-) BAL, Bölgesel Amatör Ligine katılan kulüplerin antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma ait olan veya bu kulüplere tahsis edilmiş olan, soyunma odaları ve hakem odasına sahip, misafir takım seyircileri için ayrı olmak üzere tribünleri bulunan, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu TFF tarafından onaylanmış suni çim zeminli, BAL, Bölgesel Amatör Lig kriterlerine uygun bir sahayı temin etmeleri zorunludur. Saha denetimleri TFF Bölge Müdürlüklerince Ağustos ayı başında yapılacaktır.

 

Bu haber 1722 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 3196
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.229.76.193)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku