Reklam
Reklam
Reklam
-
Hamsi Yüzleri Güldürdü

Hamsi Yüzleri Güldürdü


Eklenme Tarihi : 3-9-2018
Hamsi Yüzleri Güldürdü

Hamsi Yüzleri Güldürdü


Denizlerde av yasağının sona ermesiyle birlikte ‘Vira Bismillah’ diyerek denize açılan balıkçılar sezona iyi başladılar. İlk günün bereketinin hamsi olduğunu belirten İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan Balcı yeni sezondan umutlu.

Hamsinin Kilosu 15 Liraya Düştü

1 Eylül balık yasağının sona ermesiyle birlikte denize açılan balıkçılar ağları dolu döndü. İlk hamsinin bol olduğunu belirten ünlü balıkçı Kenan Balcı, ‘Sevinçle Vira Bismillah dedik denize açıldık. Gemilerimiz balıkçılar heyecanla ne çıkacak diye beklemeye başladık. Fakat sabahın ilk ışıklarına kadar hiç bir balık gözükmüyordu. Umutsuzluğa kapıldık sonra hamsi su üstü yaptı ve bu günü kurtardık. Hamsi yüzlerimizi güldürdü. Gemizlerimiz kasa kasa hamsi yakaladı. Dün 40 lira olan hamsi bugün 15 liraya düştü’ dedi. Balıkçılık demek rasgele demek olduğunu belirten Balıkçı Kenan Balcı, ‘Denizin terazisi yok. Bugün az olur yarın daha çok olur. Rasgele Allah’ın dediği olur. Biz mücadelemizi veririz. Balık bu derinden gider avlayamazsın. Rüzgar olur avlayamazsın. Ama bir anda balık su üstü yapar ve o gününüz bereketli geçer. Bu sezondan umutluyuz. İnşallah geçen sezonlardan daha verimli bir sezon geçireceğimize inanıyorum. Yeni sezonun bol ve bereketli geçmesini temenni ediyorum’ şeklinde konuştu.

Balıkları Saklarken Dikkat!

Balıkçı Kenan Balcı ev hanımlarına da tavsiyelerde bulundu. Balıklar poşetlerle dolaba konulmamasının gerektiğini belirten Balcı, ‘Balıkları her zaman için taze tüketmemiz daha faydalı. Ama yinede balıkları bir kaç gün buzlukta bekletmek istersek poşet içinde bekletmememiz gerekiyor. Balıkları özellikle temizleyip poşette değilde bir kap içinde buzlukta tutarsak balık hem kızışmaz hemde daha faydalı olur’ diye konuştu.

 

 

Bu haber 770 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7172
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.196.116.3)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku