Reklam
Reklam
Reklam
-
Silivrispor’da bizim, Büyükçekmece Tepecikspor’da

Silivrispor’da bizim, Büyükçekmece Tepecikspor’da


Eklenme Tarihi : 21-9-2018
Silivrispor’da bizim, Büyükçekmece Tepecikspor’da

Silivrispor’da bizim, Büyükçekmece Tepecikspor’da

Sevgili sporseverler, yarın Silivri Stadında tarihi bir maçı hep birlikte izleme fırsatı bulacağız, tabi ki büyük Allah’ım bize yarına çıkmayı hatta müsabakayı izlemeyi nasip ederse tabi ki.  1957 Yılında kurulan ve o tarihten bu yanı Türk Futbolunun çeşitli gruplarında mücadele eden Silivrispor ile 1972 yılında kurulan fakat ilk resmi müsabakasını 1988 yılında oynayan Büyükçekmece Tepecikspor takımları, tarihlerinde ilk kez puan mücadelesinde karşı karşıya gelecek. 

Bu zevkli ve çekişmeli geçmesini beklediğimiz karşılaşma öncesi iki kulübün başkanı da Fair-Play çağrısında bulunarak dostluğun birinci sırada olduğunu göstermişlerdir. Hem Silivrispor Kulüp Başkanı Akgün Duru’yu, hem de Büyükçekmece Tepecikspor Kulüp Başkanı Mehmet Eyüboğlu’nu buradan sizler adına tebrik ediyorum. Buna tribünlerin de eşlik etmesini ve örnek alması gerektiğini de söylemeden geçemeyeceğim. Bu bir futbol müsabakasıdır ve bunu sakın ha başka şekilde yorumlamayın. 90 dakika sonunda skor ne olur bilemeyiz fakat kazananın dostluk olmasını çok arzuluyorum. Tabi ki futbolu izlediğimizde zaman zaman saha içinde görmek istemediğimiz olumsuzlukları da görme fırsatı buluyoruz fakat müsabaka bitince bu gerginlik hatta olumsuzluklar yerini dostluğa bırakmasından yana olduğumu da buradan belirtmek isterim. Bu duygularla birlikte şunu altını çizerek söylemeden geçemeyeceğim, “SİLİVRİSPOR’DA BİZİM, BÜYÜKÇEKMECE TEPECİKSPOR’DA”  Bu duyguları lütfen yaşayalım ve yaşatalım. Silivrispor kazanırsa ne olur tabi ki haklı bir sevinç yaşar. Ya Büyükçekmece Tepecikspor kazanırsa ne olur?, onlar da aynı şekilde kazanmanın verdiği güzellikle sevinir. Bu gayet doğaldır çünkü bu futbolun doğasında var. Fakat şunu da unutmamak gerekir, KAZANDIĞINIZDA SEVİNMESİNİ, KAYBETTİĞİNİZ DE İSE ÜZÜLMESİNİ BİLİN.  Bunu yaptığınızda Fair-Play ruhunu yaşamış sayılırsınız ve ona büyük katkı sunmuş olursunuz. Ben kendi adıma yarın Silivri Stadında oynanacak olan müsabakada iki tarafında dostça, kardeşçe ve Fair-Play ruhuna uygun bir şekilde mücadele edeceğini tahmin ediyorum. Bu iki takım sezon başı kampını aynı otelde yaptılar, aynı yemekleri yediler ve aynı havayı soludular. Kamptaki dostluk nasıl başlayıp buralara gelindiyse aynı duyguları iki takımın da tekrar yaşayıp yaşatmasını temenni ediyor iki takımımıza da başarılar diliyorum. Sağlıcakla ve mutlulukla kalın ama sakın ha unutmayalım ki iki takım da bizimdir…..

Bu haber 763 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7018
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.171.183.163)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku