Reklam
Reklam
Reklam
-
Murat Çebi; Yumurta hak ettiği değeri buldu

Murat Çebi; Yumurta hak ettiği değeri buldu


Eklenme Tarihi : 28-9-2018
Murat Çebi; Yumurta hak ettiği değeri buldu

Murat Çebi; Yumurta hak ettiği değeri buldu

Yumurta Üreticisi Kuzenler Yumurtacılık İşletme Sahibi Murat Çebi yumurta artışı ile ilgili şunları söyledi beyaz ette ihracatın artması ve döviz kurundaki yükseliş nedeniyle yurt içinde de bu ürünlerin fiyatlarının yükseldiğine işaret ederek, fiyat artışına gösterilen tepkiye şaşırdıklarını söyledi. Yumurta sektörünün bugüne kadar vatandaşa zarar etme pahasına hizmet sunduğunu savunan 

Yumurta Üreticisi Kuzenler Yumurtacılık İşletme Sahibi Murat Çebi, “Aşı, yem ve ekipman dahil olmak üzere birçok girdisi ithalata dayalı bir sektörüz. Dövizin yükselişinde yaşadığımız bir dezavantaj var, maliyetlerimiz yükseldi. Yumurta sektörü olarak döviz kurlarının yükselip düşmesine dayalı bir sektörüz. Geçmiş yıllarda biz yumurtayı düşük fiyatlardan sattık, batan işletmeler şirketler oldu, fonların devraldığı şirketler oldu. Şimdi ise fiyatlar hak ettiği yere geldi” şeklinde konuştu.

Bu haber 1094 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10520
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.69.220)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku