Reklam
Reklam
Reklam
-
Galatasaray, Büyükçekmece’li oluyor

Galatasaray, Büyükçekmece’li oluyor


Eklenme Tarihi : 10-10-2018
Galatasaray, Büyükçekmece’li oluyor

Galatasaray, Büyükçekmece’li oluyor

Türkiye Liglerinin önde gelen Kulüpleri arasında yerini alan Galatasaray, bundan böyle Büyükçekmece’li olmak için ilk adımı attı. Büyükçekmece Belediye Başkanlığı tarafından sarı-kırmızılılara tahsis edilen 130 dönümlük arazinin imzaları Belediye binasından büyük bir katılımla atıldı.

 Büyükçekmece Belediyesinde düzenlenen törene, Belediye Başkanı Hasan Akgün, Başkan Yardımcısı Ömer Kazarcı, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ve Genel Sekreter İlber Aydemir katıldı. Törende açıklamalarda bulunan Hasan Akgün, "Daha önce Galatasaray Kulübüne tahsis ettiğimiz arazi ile ilgili yeni bir işlem ve yer teslimi yapacağız. Çevresiyle 130 dönümü bulacak alanda Galatasaray Kulübü, altyapıda bir sporcu fabrikası gibi çalıştırılabilecek tesisler dizisi yapmak için çalışmalarını mutlaka başlatacaktır” diye konuştu. 

Akgün, diğer kulüplerden gelecek projelere açık olduklarını aktararak, "Fenerbahçe ve Beşiktaş başta olmak üzere, eğer başka kulüpler de ciddi şekilde spor adına bir şey yapmak için bizden yer isterse, iş birliği yapabiliriz. Ciddi proje getirebilecek kulüplerimizle spor adına yapılacak çalışmaları değerlendirmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Tahsis süresi 30 yıl

Hasan Akgün, arazinin 2009’da Adnan Polat’ın başkanlığı döneminde de tahsis edildiğini hatırlatarak, “O zaman olgunlaşmamıştı. Bana göre Adnan Polat başkanın zamanında bu atak yapılarak, alanın başka bir yere tahsisinin önü kesildi ve büyük hizmet oldu. Sayın Adnan Polat bizden bu alanı talep etmemiş, biz de Galatasaray’a tahsis etmemiş olsaydık, bu yer büyük ihtimalle trafik eğitim pisti olacaktı” değerlendirmesinde bulundu. Akgün, tahsis süresinin 30 yıl olduğunu sözlerine ekledi.

Cengiz: Araziyi canlandıracağız

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, tahsisi yapılan araziyi, Türk sporunun altyapısı için değerlendirmeyi düşündüklerini söyledi. Arazinin uzun vadede Galatasaray’a yarar sağlayacağını aktaran Cengiz, şunları kaydetti, “Hasan Başkanıma, Büyükçekmece Belediyesi meclis üyelerine ve halkına, camiam, Türk sporu adına teşekkür ederim. 

Biz, 126 dönümlük araziyi canlandıracağız. Türk sporunun altyapısı için değerlendirmeyi düşünüyoruz. Camiamız Riva ve Florya’nın üzerinde yeni oluşumlar yapıyor. Aktifimizden çıktığı için yeni aktifler mücadelesindeyiz. Mülk kazanımı olmasa bile kullanım kazanımı. Galatasaray’a uzun vadede çok katkı sağlayacaktır. Bunun üzerinde altyapı için gerekli yatırımlar kulübümüz tarafından, belediyemizin de desteğiyle yapılacaktır” dedi.

Bu haber 848 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5330
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.196.116.3)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku