Reklam
Reklam
Reklam
-
Saray Camiinde, Kur’an-ı Kerim Tilaveti

Saray Camiinde, Kur’an-ı Kerim Tilaveti


Eklenme Tarihi : 11-10-2018
Saray Camiinde, Kur’an-ı Kerim Tilaveti

Saray Camiinde, Kur’an-ı Kerim Tilaveti

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün Tepecik halkına ve Müslümanlara kazandırdığı Tepecik Merkez Saray Camiinde, önceki gün Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapıldı. 

Her yıl düzenlenen ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ münasebetiyle Şehitlerimize, Vefad eden eski cami imamlarına ve Cami Cemaatinden ahirete intikal eden kişiler için Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapıldı. 

Tepecik Merkez Saray Camii İmamı Yakup Sağlam önderliğinde gerçekleşen Programda Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Katılımın üst seviyede olduğu bu güzel programda eller semaya Şehitlerimiz, Vefat eden eski Cami İmamlarına ve Cami Cemaatinden ahirete intikal eden kişilerle birlikte tüm Müslümanlar için açıldı.

 İmam Yakup Sağlam ile birlikte Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okuyan Hasan Yılmaz, Sait Üçbaş ve Mustafa Keskin’de bu oluşumda görev alarak cami cemaatine güzel bir gün yaşattılar.

 Programın ardından kılınan Öğle namazından sonra Tepecik Merkez Saray Camisinin Dershanesinde ikramda bulunuldu. 

Bu ikramda öncülük yapan Metin Acun, bu güzelliğin yakın sürelerde tekrar edeceğini dualar ve eller her zaman semaya açılacağını söyledi.

Cami Cemaatinin de bu tür Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şeriflerin her zaman yapılarak birlikteliğin sağlanması için bir araya gelinmesi için bunu yaşatmak istediklerini dile getirdiler.

 Olumlu ve güzel bir ortamda gerçekleşen Programların devamı için de Tepecik Merkez Saray Camii İmamı Yakup Sağlam’dan olumlu yaklaşım gelmesi cami cemaatini memnun etti.

Bu haber 1149 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5979
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.172.234.236)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku