Reklam
Reklam
Reklam
-
Kara; Çatalcaspor’un içerisinde siyaset olmaz

Kara; Çatalcaspor’un içerisinde siyaset olmaz


Eklenme Tarihi : 13-10-2018
Kara; Çatalcaspor’un içerisinde siyaset olmaz

Kara; Çatalcaspor’un içerisinde siyaset olmaz

 Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’dan çok özel açıklamalar. Kara ile siyasetin dışına çıkarak yeşil sahaları konuştuk. Makamında Belgemiz Spor Yazarlarından İbrahim Keskin ve İskender Kordu’yu ağırlayan Kara dobra dobra açıklamalar yaptı. Tüm samimiyetiyle içini döken Kara sadece futbola değil diğer spor branşlarına da destek olmaya çalıştıklarını, kaynaklarını bunun için zorladıklarını söyledi.


“BAŞARILARIMIZ TÜRKİYE SINIRLARINI AŞTI”

Sporda artık hizmet çıtasının yükseldiğini ifade eden Kara “Amatör Kümeden profesyonel lige çıta çok yükseldi. Biz özellikle sadece yetişkinlere değil yıldızlara, gençlere ve daha küçük yaşlarda spor yapmaya çalışan çocuklarımıza çok ciddi spor imkanları sunuyoruz. Çocuklarımız da ciddi başarılara imza atıyorlar. Özellikle savunma sporlarında çok iyi gidiyoruz. Çocuklara yetişemiyorum. Çocuklarımız İstanbul’da ve Türkiye genelinde ne kadar kilo varsa gerçekten çalışıyorlar ve bütün madalyaları silip süpürüyorlar. Güreşçilerimiz de çok başarılı. Hem yağlı güreşte hem de minder güreşinde sürekli madalyalar kazanıyoruz. Bunlar kolay değil. Artık başarılarımız Türkiye sınırlarını aştı, Avrupa’ya ulaştı. Bunlar bizler için gurur verici. Çocuklarımıza, gençlerimize bu fırsatı tanıdığımız, onların da bu başarıları hem Çatalca’ya hem de ülkemize getirdikleri için gurur duymamak, destek vermemek mümkün değil. Elimizden geldiğince onların her türlü taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. “ ifadesini kullandı.

“ÇOK KOLAY DEĞİL”

Çatalca’da belediye olarak görev yaptıkları 9 yıldan beri tüm amatör kulüplere ellerinden geldiğince destek olduklarını kaydeden Kara “Zaten Çatalca’daki amatör kulüplerin sayısı belli. Bölgede en çok amatör spor kulübü yer alan ilçelerden bir tanesi Çatalca. Amatör spor kulüplerine destek vereceğimiz böyle bir kaynağımız yok ama buna rağmen her sene 10’ar Bin Lira ile malzeme tedariki konusunda yardımcı oluyoruz. Her deplasmana da kulüplerimiz için araç veriyoruz. Bu da devamlılık arzeden bir durum. Ve çok kolay değil. 18- 19 tane amatör takımı var. Bunları bir kenara koyun bir de bunların U 15, U 16 ve U 17 takımları var. Bunların yanısıra güreş takımı var. Savunma sporları takımı var. Kız basketbol, erkek basketbol takımları var. Bunların yanına bir de sosyal ve kültürel faaliyetleri koyun. Artı bir de Çatalcaspor var. Çatalcaspor’un yiyecek temini, ahçısı, gittisi geldisi ve bir çok masrafı en az bütçe ile en kısıtlı imkanlarla bunların altından kalkabilmek çok kolay olmasa gerek.” Diye konuştu.

“AHLAKIYLA, NAMUSUYLA TÜRK FUTBOLUNA KATKI SUNMUŞTUR” Çatalcaspor’a uzun yıllar hizmet eden Kadir Akbulut ve yeni teknik direktörleri Sertan Güriz’le ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Kara şöyle dedi “Yani sporda gerek antrenör değişiklikleri gerekse futbolcu değişiklikleri son derece doğaldır. Kadir Hocamız 8-9 yıl Çatalcaspor’a hizmet etmiş bir kardeşimizdir. Bir değişiklik olmasında fayda olacağını, tedbili mekanda ferahlık olduğunu gelip kendisi bize söylemiştir. Biz de anlayışla karşılayarak karşılıklı gönül rızası içinde bize hizmet edip ayrılmış, yine bir başka ev sahibi olduğu ilçe Silivri’ye gitmiştir. Biz de kendisinin orada başarılı olmasını diliyoruz canı gönülden. O Türkiye’ye malolmuş Beşiktaş’ın sol beki Kadir’dir. Ahlakıyla, namusuyla Türk futboluna katkı sunmuştur. Bizden ayrılması tabi ki bizde üzüntü yaratmıştır ama elimizdeki imkanlarla da bundan sonra ne yapabiliriz sezon sonunda hep birlikte sezon sonunda göreceğiz. Aramızdaki ayrılık da abi, kardeş ve dostluk içinde olmuştur. Bu ayrılığı da daha çok hocamız istemiştir. Biz de kendisini anlayışla karşıladık. Çok kolay değil Kadir Hocayı kısıtlı imkanlarla 8 yıl Çatalca’da tutabilmek. Gelen insan da bu ilçemizin çocuğudur. O da elinden gelen katkıyı Çatalcaspor’a sunacaktır.” Şeklinde konuştu.

 “BU SENE İŞİ SIKI TUTTUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM”

 Yaptığın her işte ortaya bir hedef koyman gerektiğini ifade eden Kara sözlerine şöyle devam etti “Sporda, hangi branşta olursa olsun birşeyler yapıyorsanız gerçekten iddianızı ortaya koyacaksınız. Birşeyi arzu edip isteyeceksiniz. Bunun için mücadele etmek gerekiyor. Amatör spor kulüplerimizin de başarılı olmasını da her zaman arzu ettik. Onlar da elinden gelen çabayı sundular. Başarılı oldular mı dersek başarılı olmuşlardır. Hedeflerimize ulaştık mı diye sorarsak hedefimizde geçen yıl 2.Lige yükselme iddiası vardı ama direkten döndüğümüzü hepiniz biliyorsunuz. Erbaa maçında 117. Dakikada yediğimiz golle final oynama şansını kaybettik. Geçen sene çıtayı yükseltmemiz maliyetleri de arttırdı. Hedefi büyüttüğünüzde elinizdeki oyuncuları da tutmakta zorlanıyorsunuz. Geçtiğimiz yıl da ligde kalma noktasında zorlandık. Bu sene de pek çok oyuncumuzun transferini gerçekleştirdik. Bu sene üzerine koyarak gittik. Daha ciddi tecrübelerimiz oluştu. Sene ortasında ara transferin ne kadar zor olduğunu öğrendik. Bu sene işi sıkı tuttuğumuzu düşünüyorum. Grubumuzda da ekonomik seviyesi güçlü il takımları var. Biz de onlardan geri kalmayacağız. Hiçbir riske girmeden, küme düşme potasının etrafında dolaşmadan, 2.Lige çıkma mücadelesini bu sene de yürüteceğiz. Hedeflerimizde bir değişiklik söz konusu değildir. Bunun için de hiçbir mazeretin altına sığınmanın anlamı yoktur. Çalışıp inanır, bir disiplin içinde olursanız bir başarı geliyor.”

 “SİYASETİ SPORA KARIŞTIRMADIK”

Sporla siyaseti her zaman ayrı ayrı düşündüklerini, sporun hiçbir branşına siyaseti karıştırmadıklarını ifade eden Kara şunları söyledi “Hangi branş olursa olsun siyaseti hiç karıştırmadık. Çok farklı dünya görüşlerine sahip arkadaşlarımız var. Hepsiyle abi kardeş gibi bir anlayış içinde birlikte yürütebiliyoruz. Amaç gençlerin başarılı olması, alkol, uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak kalması, daha çok kişinin spor yapması. Onun için de bu işin siyaseti olmaz. Çatalcaspor Kulüp Başkanı Hasan Gökçe AK Partinin meclis üyesi olarak görev yapıyor. Ben CHP Belediye Başkanı olarak görev yapıyorum. 9 yıllık bu süre içerisinde ne Çatalcaspor’da ne de diğer amatör spor yönetimlerine hiçbir şekilde siyaset karıştırmamışızdır. Hepimiz görev ve sorumluluk sınırlarını bilerek ağabey, kardeş gibi Çatalcaspor’un ve diğer amatör spor kulüplerinin en iyi seviyeye gelmesi için gerçekten bölgemize ve ülkemize örnek olacak bir yapı içinde hareket ettik. Gittiğimiz her deplasmanda da bizdeki bu birlik ve beraberliği gören ev sahibi kulüpler de gerçekten bizleri büyük bir özenle ve mutlulukla karşılamışlardır. Bundan sonra da bu yapı devam edecektir. Ben Hasan başkanın işine karışmam, o benim işime karışmaz. Ama karşılıklı olarak sürekli görüş alışverişi içinde bulunuruz. Sürekli istişare ederiz. Her konuyu değerlendiririz. Bu yıl da aynı şekilde gidecektir. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu başarıların gelmesine vesile olacaktır.” “İNANCIMI HİÇ YİTİRMEMİŞİMDİR”

Karakter olarak hiçbir zaman mücadeleden vazgeçmediğini, işler kötü gittiğinde de her zaman Çatalcaspor’a sahip çıktığını kaydeden Kara “Hiçbir zaman ben mücadeleden vazgeçmemişimdir. Takım zaman zaman kötü günler yaşamıştır. Stres altında olmuştur. Düşme potasında olmuştur. Umudunu yitirmiştir. İyi günde çok dost edinebilirsiniz ama kötü günde de takıma yönetimiyle, futbolcularıyla, hocasıyla sahip çıkmak gerekir. Ben hiçbir zaman inancımı kaybetmemişimdir. En sıkıntılı, kötü günde bile kulüp başkanımızı, hocamızı her fırsatta aramışımdır, onlara moral vermişimdir. İnancımı ve güvencimi belirtmişimdir. Onlar da bizi mahcup etmemişlerdir. Zaten olması gereken de budur futbolda. İyi günde herkes yanınızda olabilir ama önemli olan sıkıntılı günde takımın yanında olabilmektir. Çatalca seyircisine de çok teşekkür ediyorum. 9 yıl süre içerisinde bazen haklı olarak homurtular olmuştur, sesler yükselmiştir ama hiçbir zaman tribünde kulüp yönetimine, bizlerin şahsına, hocamıza ve futbolcularımıza karşı bir eleştiri söz konusu olmamıştır. Berabere de kalsak, yenilsek de, iç sahada taraftarımız elinden geldiğince desteğini ortaya koymuştur. Bu da takdir edilecek bir davranış biçimidir. Taraftar her şeyin en iyisine layıktır. Takımın her zaman en iyi olmasını arzu eder. Ama biz biliyoruz ki taraftara da, sahadaki oyuncu da iyi olmayı isteyecektir. Bu yıl da birlik ve bütünlük içinde taraftarıyla, hocasıyla, yönetimiyle, belediyesiyle Çatalca’ya sahip çıkacağız. Başarılı olması için elimizden geleni yapacağız. Herşeyin dört dörtlük olmasını arzu ediyoruz. Bölgemize de örnek olmaya gayret ediyoruz.”

 “GÜÇLERİ BİRLEŞTİRMEK LAZIM”

Kulüp Başkanı Hasan Gökçe’ye de övgüler yağdıran Kara “Bugünkü ekonomik koşullara baktığımızda kulüp başkanı olmak, kulübe ekonomik kaynak sağlamak çok kolay şeyler değil. Zaten insan sayısı olarak da bu sektörde az insan var. Bir de bunları sistemin dışında tuttuğunuz zaman dağılıyorsunuz. Güçleri birleştirmek gerek. Hem maddi hem manevi olarak. Biraz da pozitif olan taraflara bakmak lazım. Önemli olan hataları derinleştirmek değil daha çok olumlu olan taraflara bakmaktır. İş yapan insan doğal olarak hata da yapacaktır.” Şeklinde konuştu.

“HÜSEYİN KOÇER İNŞAAT’LA YAPILAN ANLAŞMAYI DESTEKLİYORUM”

Hüseyin Koçer İnşaat’a da Çatalcaspor’a isim hakkını verdiği, böylesine ekonomik krizin yaşandığı bir dönemde kulübe sponsor olduğu için teşekkür eden Kara sözlerine şöyle devam etti “Biz geçtiğimiz sene de çok çaba sarf ettik. Ondan önceki sene de ben belediye başkanı olarak 200’e yakın kuruma, sanayiciye, iş adamına ayrı ayrı mektup yazmıştım. Dedim ki ‘Çatalca İstanbul’un en büyük ilçelerinden bir tanesi. Gelin, bakın, bu takım sahiplenin. Gençlere spor yaptırmaya çalışıyoruz. Spora teşvik etmeye çalışıyoruz. Üzerimizde sadece Çatalcaspor’un değil diğer amatör spor kulüpleri de var. Branşlar var. Bu yazmış olduğumuz mektuba maalesef karşılık bulamadım. Bunu da anlayışla karşılarım. Her firmanın kendine göre ekonomik koşulları var. Sponsorluk yaptığı kurumlar var. Bu fırsatı yaratamamıştır. Bölgemizde küçük ölçekli de olsa ön forma, arka forma, kol reklamları almakta sıkıntı yaşadık. Bu yıl Hüseyin Koçer İnşaat için kulüp devreye girdi. Benim de iki kez görüşmem oldu. Arkadaşlar dedik ki Çatalca’da ticaret yapıyor. Konut üretiyor. Spor kulübünün yönetim kurulu üyesi aynı zamanda. Sponsorluk görevi de size düşer dedik. Busene Çatalcaspor’u fazla yormayalım dedik. Kafamızı başka konularla meşgul etmeyelim. Gelin destek olun dedik. Kulüp başkanı ve yönetim bir iki görüşme yaptı. Sonunda sponsorluk anlaşmasına da imza attı. Bu da bizim için bir güç, destek oldu. Zaten çok büyük paralarla değil yürekle iş yapıyorduk. Bizim için de moral oldu. İşimizi kolaylaştırdı. O sponsorluk anlaşmasını da yönetim iyi değerlendirecek, doğru yerlere kullanacaktır oradan gelecek gelirleri. Bu sene geçen yıla göre ekonomik olarak daha rahat olacağımızı düşünüyorum. Kurum olarak belediyemiz de bu sayede daha az yük binecektir. Onun için yapılan anlaşmayı destekliyorum. Doğru olmuştur. Uygun olmuştur.”

“NE ZAMAN KAPISINI ÇALSAK CEVAP VERMİŞTİR”

 Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Selim’e de bir paragraf açarak bugüne kadar verdiği destekler için teşekkür eden Kara “Kırkpınar Güreş Ağamız Seyfettin Selim ne zaman kapısını çalsak belediye olarak, kulüp olarak takımımıza destek olmuştur. Kendisine Çatalcaspor’a sunduğu katkılardan dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Benim Seyfettin Selim’le dostluğum da 1994 yılında Hadımköy’e gelmesiyle başladı ben orada öğretmenken. O da okul aile birliği başkanıydı o zaman. Ne zaman alo dediysem hiçbir zaman kırmamıştır. Ne zaman kapısını çalsak cevap vermiştir. Hem futbolda hem de güreşte hiçbir zaman desteğini esirgememiştir.” Diye konuştu.

 

Bu haber 793 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7096
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.161.118.57)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku