Reklam
Reklam
Reklam
-
Kadın’ın olduğu her yerde başarı vardır

Kadın’ın olduğu her yerde başarı vardır


Eklenme Tarihi : 15-10-2018
Kadın’ın olduğu her yerde başarı vardır

Kadın’ın olduğu her yerde başarı vardır

Medicell İstanbul Mimarobaspor Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Bengü Devellioğlu Otur, spor üzerine güzel açıklamalarda bulundu. Sporda kadın unsurunun önemli olduğunun altını çizen Otur, spordaki kadın unsurunun daha çok artması gerektiğini söyledi. Otur “Sporda bayan unsurunun da bu süreçte olması gerektiğine inanıyorum. Sıfat önemli değil. Ancak bayanların bulunduğu ortama çok ciddi anlamda pozitiflik kattığını düşünüyorum. Buna kesinlikle inanıyorum. Bayanın olduğu bir ortamda birşeylerin daha çok saygı çerçevesinde geliştiğini görüyorsunuz. Bayanlar daha özverili ve disiplinli yapıyorlar işlerini. Bu da bir gerçek.” Dedi.


“Emeklemeden Koşamayız”

Medicell İstanbul Mimarobaspor kulübünde sadece sportif başarılar hedeflemediklerini, sosyal anlamda da önemli projelerin altına imza atmak istediklerini ifade eden Otur “Ağaç yaşken eğilir. En büyük hedefimiz sağlıklı bir altyapı oluşturup öyle koşmaya başlamak. Emeklemeden koşamayız. Ayrıca Türk futbolu adına yeni değerler kazandırmak, kendi değerlerimizi yaratmak, kulübü dışa bağımlı olmaktan kurtarmaktır.” Diye konuştu.

“Bir Sürü Projelerimiz Var”

Kulüp olarak bir sürü projelerinin olduğunu, bunları da zamanla hayata geçirmek istediklerini ifade eden Otur “Bir sürü projelerimiz, hedeflerimiz var. Şimdilik bunları paylaşmayacağız. Bu projelerimizi de belediye ile birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bunları sosyal sorumluluk projeleri adı altında toplayabiliriz. Ben bu kulübün tamamen sosyal gelişimini sağlayarak sosyal sorumluluk projelerinin sürdürülebilir hale getirilmesinde varım.” Şeklinde konuştu.


“Kadın Eli Değince İş Tamamen Değişti”

Aynı zamanda İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bünyesinde kurulan Kadın Komisyonunda da aktif olarak görev yaptığını kaydeden Otur “Geçen sene kurulmuş olan Kadın Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapıyorum. Bir çok etkinlikle Federasyonumuzu temsil ettik. Federasyonun böyle bir komisyon kurmasının nedeni de kadın elinin değdiği herşeyin daha da güzellik kazanması. Bunun en somut örneği de geçen sene kız çocuklarının liginin kapanışını biz yaptık ve şölen halinde kapattık. İki sene evvel çevik kuvvetler eşliğinde kapatılmış bir organizasyonun ardından bayan elinin değdiği bir finalde değişimi çok rahat görebiliyorsunuz. Kadın eli değince  iş tamamen değişti. Kadınlar Komisyonu olarak da amacımız şu; spor camiasında bu tür sempozyumlar yaparak, bilinçlendirme toplantılarına imza atarak gelen talep ve isteklere anında yanıt vermek. Ve elimizden geldiğince de bize gelen talepleri anında yanıtlandırıyor, dönüş yapıyoruz.” dedi.

 

Bu haber 999 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5843
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:107.23.129.77)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku