Reklam
Reklam
Reklam
-
Yener Dayı, Bu yolun sonu şampiyonluk

Yener Dayı, Bu yolun sonu şampiyonluk


Eklenme Tarihi : 21-11-2018
Yener Dayı, Bu yolun sonu şampiyonluk

Yener Dayı, Bu yolun sonu şampiyonluk

Sefaköy Kartalspor Kulüp Başkanı Yener Dayı, sezon sonu için oldukça iddialı konuştu. Dayı “İkinci olmayacağız. Tek hedefimiz şampiyonluk. Allah nasip eder sıkarsak bu takıma 1-2 transfer yapacağım. Bu takımla Süper Amatör Ligde de boy göstereceğiz” dedi. Dayı, ayrıca “Bu yolun dönüşü yok, bunun sonu şampiyonluk ve Süper Amatör Lig olacak buna herkes hazırlıklı olsun. İkincilik asla istemiyorum” diyerek iddialı olduklarını gösterdi.

“Futbolda Garanti Diye Birşey Yok”

Futbolda garanti diye bir şey olmadığını kaydeden Dayı iddialı açıklamalarına rağmen yine de temkinli konuşmayı elden bırakmayarak “Futbolda garanti diye bir şey yok. Hiç ummadığın takım lider olmandan dolayı sana karşı daha farklı oynar. Kovalayan takımların işi kolay. Kovalanan takımın işi zor. Yukarıdaki rüzgarın nereden, ne zaman eseceği belli olmaz. O rüzgar futbol takımını da etkiler, yönetimi de etkiler. Onun için orada durmak biraz zor. Ama biz zoru başarmak istiyoruz. Zoru başardığınız  sürece de mutlu oluyorsunuz. Biz daha sezona başlarken hedefimizi şampiyon olarak koyduk. Ama şampiyonluk sadece bizim hedefimiz değil diğer takımlar da şampiyonluğa oynamayı düşünüyorlardır. Düşündüklerinizle, yaptıklarınızı örtüştürürseniz hedefinize ulaşırsınız.” Şeklinde konuştu.

“Futbolcu Bir Oynar, İki Oynar”

Futbol takımının sahada oynamasıyla işin bitmediğini, yönetimin de verdiği sözlerin arkasında olması gerektiğini ifade eden Dayı “Yalnız futbol takımının sahada oynaması yetmez. Hedefe ulaşmanız için söylediğiniz, verdiğiniz sözleri de yerine getirmelisiniz. Futbolcu bir oynar, iki oynar, üçüncü de motivasyonu kaybolur. Onun için futbol takımı demişler. Onun için yönetim, hoca, futbolcu ve onikinci adam dediğimiz taraftar; bu dörtlü birbirini tamamladığında istediğiniz yere gidersiniz.” Dedi.

“Hocamın Da En Büyük Yardımcısıyım”

Başkan olarak her antrenmanda bulunduğunu kaydeden Dayı, teknik direktör Selçuk Aydın’ın da en büyük yardımcısı olduğunu söyledi. Dayı “Ben burada sadece başkanlık değil hocamıza da yardımcı olmaya çalışıyorum. Bütün idmanlarda buradayım. Hava şartları ne olursa olsun hem futbolcular hem de bizler görevimizi yapmak zorundayız. Sonuçta maçlarımızı da yağmurlu havalarda oynayacağız. Antrenman da özünde maça hazırlanmaktır. Sadece koşarak değil hava koşulları ile de hazırlanmaktır. Ben bu işi bitireceğim diyorsanız planlarınızın doğrultusunda hareket etmek durumundasınız.” Dedi.

“Sefaköy Kartal Üst Liglere Layık”

Sefaköy Kartal’ın kalitesiyle her zaman daha üst ligleri hak ettiğini dile getiren Dayı “Amatör küme öyle bir hal aldı ki artık kaliteyi ister istemez üstte arıyorsunuz. Altlar bitti. İster istemez siz de bu işe yıllarını veren bir kişi olarak yukarıları hedefliyorsunuz. Sefaköy Kartal’ın da üst liglere layık olduğunu düşünüyorum.” Diye konuştu.

Teknik direktör Selçuk Aydın’ı da geleceğinin açık bir antrenör olduğunu kaydeden Dayı “Ben onu hoca olarak görmüyorum. 3 seneden beri 2 senesi futbolcu olarak, 1senesi de antrenör olarak aramızda. Bu takımda forma giydikten sonra şimdi birlikte forma giydiği takım arkadaşlarına ağabeylik yapıyor. Bunun da avantajlarını çok iyi kullandığını düşünüyorum. Ama uzun yıllar futbol oynamış bir kardeşimiz olarak da çok iyi bir antrenör olması da Selçuk’a yakışır diye düşünüyorum.” İfadesini kullandı.

 


Bu haber 369 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8621
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.242.193.41)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku