Reklam
Reklam
Reklam
-
Abali; Altyapı meyvelerini vermeye başladı

Abali; Altyapı meyvelerini vermeye başladı


Eklenme Tarihi : 22-11-2018
Abali; Altyapı meyvelerini vermeye başladı

Abali; Altyapı meyvelerini vermeye başladı

Büyükçekmece Tepecikspor Altyapı Yöneticilerinden Hayrettin Abali, U-14 Milli Takımına iki oyuncu vererek yapılan güzel çalışmaların meyvelerini almaya başladıklarını söyledi.  

U-14 Takım oyuncularından Gökdeniz Tost ile Kaleci Adem Arslan Bayrak’ın U-14 Milli Takımına davet edildiklerini söyleyen Abali, bu gençlerin Gösterdikleri başarının karşılığını Milli Takıma seçilerek aldıklarını söyledi. 2005 Doğumlu Gökdeniz Tost ile Kaleci Adem Arslan Bayrak’ın gelecek vaat ettiğine vurgu yapan Hayrettin Abali, bu oyuncuların devamının geleceğini söyledi. Bu sezon Altyapılarda atağa kalktıklarını geleceğin oyuncularını yetiştirmek için Murat Atik ve Altyapı hocaları ile birlik olup birçok ismi Türk futboluna kazandırmak için çaba harcadıklarını söyleyen Abali, disiplinli ve programlı çalışmaların karşılığını almaya başladıklarını bu güzelliğin devamı için ellerinden gelen gayreti sonuna kadar göstereceklerini söyledi. 

Kendileri için skorların öneminin olmadığını önemli olanın karakterli ve futbol için hizmet edecek genç oyuncuları Türk Futboluna ve Büyükçekmece Tepecikspor A Takımına kazandırmak olduğunu söyleyen Hayrettin Abali, bunun için Altyapıların çok iyi işlediğini bu oluşumda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. Diğer kategorilerde de Milli Takımlara oyuncu verebilmek için çalışmalarını büyük bir ciddiyetle sürdürmeye devam edeceklerini söyleyen Abali, programlı çalışmanın karşılığını ilerleyen günlerde milli Takımlara oyuncu vererek alacaklarına inandıklarını belirtti.

Marka olmak için çalışacağız

Altyapı Yöneticilerinden Hayrettin Abali, Büyükçekmece Tepecikspor’u özellikle altyapılarda marka haline getirmek adına gerekli yatırımları yapmaya devam edeceklerini söyledi. Gençlere ilgi ve alakanın had safhada olacağını söyleyen Abali, bununla ilgili gereken ne varsa yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. Altyapılardaki başarıyı skora endeksli düşünmemek gerektiğini söyleyen Abali, “Bizim yola çıktığımızda Altyapı anlamında büyük bir eksiklerimiz vardı. Bu eksikleri gidermek adına planlı ve programlı bir şekilde çalışmayı ve neler yapılabileceğini Altyapı Koordinatörümüz Murat Atik hocamız ile birlikte uzun uzun tartıştık. Bir sonuca varmak için neler yapılması gerektiğini kâğıda döktük ve akabinde de yapmamız gerekenleri bir bir hayata geçirmeye başladık. Önceliğimiz Altyapı kategorilerinde eksiklerimizi seçmeler yaparak gidermeye çalıştık ve bunun neticesinde de başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Yaklaşık iki ay boyunca seçmeler yaparak tüm kategorileri zengin hale getirdik. 

Bugün bakıldığında Futbol Okulundan U-12, U-13, U-14, U-15, U-16, U-17 ve U-19 Yaş kategorisine kadar tüm kategorilerimizi lig maçı oynayacak hale getirdik. Eksiklerimiz yok mu tabi ki var fakat bu eksiklerimizi Altyapı hocalarımızla birlikte bizimle olan Altyapı Yöneticilerinden Metin Açıkgöz ile gidermek için gecemizi gündüzümüze katarak çıkış yollarını arıyoruz. Artık bu camiayı Altyapılarda marka haline getirmek için çaba göstereceğiz. Bu zamana kadar burada olan eksikleri gidermek adına yaptığımız güzelliklerin devam edeceğini yakın zamanda Büyükçekmece Tepecikspor Futbol Akademisi olarak oyuncu yetiştirmeye devam edeceğiz.

 

 

Bu haber 502 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8209
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.161.118.57)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku