Reklam
Reklam
Reklam
-
Recep Erol; Sporun Siyaseti olmaz

Recep Erol; Sporun Siyaseti olmaz


Eklenme Tarihi : 22-11-2018
Recep Erol; Sporun Siyaseti olmaz

Recep Erol; Sporun Siyaseti olmaz

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Aday Adayı Recep Erol, göreve gelmeleri halinde spora daha fazla bütçe ayırıp Büyükçekmece’yi sporda bir marka haline getireceklerini söyledi. Ellerindeki kaynağı doğru ve adaletli bir şekilde kullanarak, hiçbir kulübü ötekileştirmeden hareket edeceklerini kaydeden Erol kısa, orta ve uzun vadede belirledikleri plan ve program dahilinde yürüyeceklerini ifade etti.

“Önemli Olan İşi Seven Kişilere Teslim Etmek”

Erol “Büyükçekmece’de uzun yıllardır sporun içindeyim. Maalesef spor denilince B.Çekmece’de sadece futbol akla gelmekteydi. Son dönemde basketbolla ve diğer dallarla bunu biraz daha çeşitlendirmeye çalıştık Büyükçekmece’de. Bisikletti, basketti, sörftü şu anda bunları çeşitlendirdik. Ancak uzun vadede hiçbir planımızın olmaması, sadece ancak anlık ve siyasi hareket etmemiz bizi belli bir süre sonra yaptığımız bu faaliyetlerden uzaklaştırıyor. Nedir bunlar? Demir İnşaat basketbola olan sponsorluğunu bıraktığı zaman basketbolla ilgili kulübün taraftarı ve Büyükçekmece’nin ilgisi azaldı. Burada doğru olan sporun siyaset üstü bir kavram olarak değerlendirilmesi, buradan siyasi rant devşirmek yerine öncelikle kısa vade, orta vade, uzun vade bir program belirlenmesi. Burada birinci öncelikli olarak Büyükçekmece gençliğinin, Büyükçekmeceli genç kardeşlerimizin spor yapması, kötü alışkanlıklardan kurtulması, boş zamanlarını değerlendirmesi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ ilkesiyle spor yapılması esastır. Ancak Büyükçekmece Belediyesi olarak spora bu kadar çok bütçe ayırıp bu kadar da fazla sponsor desteği sağlarken tabi ki amatör anlamda gençlerin spor yapması esas ama bunun yanında başarı da kaçınılmazdır. Tesis anlamında il özel idaresinin yapmış olduğu kapalı spor salonlarımız ve Büyükçekmece Belediyesi’nin yaptığı stadyum doğru değerlendirilebilir, doğru bir şekilde kullanılabilir. Bizim bölgemizde Büyükçekmece takımımız da aynı şekilde değerlendirilebilir. Bunu birileri yapıyorsa bizim daha da iyi yapmamız gerekiyor. Önemli olan işi sevmemiz, işi seven kişilere vermemiz.

“Siyasi Rant Beklemeden Hizmet Etmeliyiz”

Bu noktada az önce belirttiğim için burada siyaset yapmadan, siyasi rant beklemeden gençlerimize nasıl faydalı olmalıyız bunun peşinde olmalıyız. Kulüpler arasında ayrımcılık yapmadan, ötekileştirmeden hepsine eşit hizmet sunmamız gerekir. Yaz okulları ilçemizde faaliyette ve belli sayıda öğrenci gidiyor. Bunları destekliyoruz. Bunlar yeterli değil. Bunlar Büyükçekmece ilçesi için verilen kaynaklar açısından, destek açısından hiçbiri bence yeterli değil.

“Silivrispor Ve Çatalcaspor’u Geçmeliyiz”

Bizim yönetimimizde Büyükçekmece gençliğinin yer alabileceği amatör spor branşları, bunların üzerinde bölgemizi Bölgesel Ligde temsil eden ve akabinde Çatalca ve Silivrispor’u da geçerek sporun rekabet ortamı içinde yapılmasını sağlayarak futbol takımımızı 3.lig ve 2.Liglere çıkarmak hedefimiz. Basketbolda, voleybolda Büyükçekmece ilçesini hak ettiği yere taşıma arzusundayız. Sporu siyaset üstü görerek, buraya gerekli kaynakları aktararak ancak en önemlisi ‘bizler ekmeği ekmekçiye verip bir ekmek de üste vereceğiz’ düşüncesiyle hareket ederek ve davranırsak başarı kaçınılmaz olur.

“Önceliğimiz Büyükçekmece’nin Değerleri Olacaktır”

Yüzme havuzlarımızı kentimizin her yerinde yaparak faal hale getireceğiz. Bir yanı göl bir yanı deniz olan ilçemizin deniz sporlarında faydalanmasında ülke ve dünya gündemine oturmasında öncü olacağız. Bu işleri yaparken önceliğimiz Büyükçekmece’nin değerleri olacaktır. Ayrımcılık yapmadan, siyaset üstü işi ehline vererek sporla siyaseti birbirinden ayırarak başarıya ve şampiyonluklara aç Büyükçekmecemiz’i özlenen günlerle kavuşturacağız.

“İnanarak Geliyoruz”

Büyükçekmece’de Büyükçekmece’nin her bir spor dalında takımlarımızı başarıya ulaştıracak şampiyonluklara eriştirecek tecrübe, güç ve kaynak Büyükçekmece’deki arkadaşlarda mevcuttur. Biz kendi öz değerlerimizle Büyükçekmece’yi sporda da hak ettiği yere getireceğimize inanıyorum. Büyükçekmece’ye her alanda yenilikler, şampiyonluklar, başarı getirmek için inanarak geliyoruz.  Büyükçekmece’nin cefakar, vefakar taraftarları özlenen Büyükçekmece inşallah bizim dönemimizde tüm branşlarıyla, tüm takımlarıyla Türkiye’de adından her alanda söz ettirecek.” İfadesini kullandı.

 

Bu haber 491 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10683
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:18.209.104.7)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku