Reklam
Reklam
Reklam
-
Veli ‘DOĞRU’ Yazıyor

Veli ‘DOĞRU’ Yazıyor


Eklenme Tarihi : 11-12-2018
Veli ‘DOĞRU’ Yazıyor

Veli ‘DOĞRU’ Yazıyor

Bölgemizin spor adamlarından Veli Doğru, www.keskinbakis.com ve istanbulamator.com web siteleri için yazdığı yazıyı şu şekilde servis etti. 

Veli Doğru’nun yorumlarını her hafta bu iki web sitesinde bulabilirsiniz. İşte veli Doğru’dan Doğru sözler, Temsilcimiz Avcılar Belediyespor geçen hafta Davutpaşa ile oynayacağı maç kendi açısından çok önem taşıyordu. Sarı -Siyahlılar için bir yerde tamam mı, devam mı maçına çıktılar. Sahadan çıkacak sonuç elbette beklentimiz olan devam olacaktı. Sonuçta istediğimiz gibi oldu. Semih’in biri penaltıdan biri de nefis röveşatasından gelen iki gol yüzleri güldürdü ve yola devam edildi. Şimdi önlerinde oynayacağı Karabekir maçı üst tarafı yakalama fırsatının ilk durağı. Kendi sahalarında oynayacakları Reşitpaşa maçı ile seriyi yakalayıp en yakın iki rakibine karşı daha özgüvenli ve moral motivasyonu en üst seviyede bu maçlara çıkmak. Bu kritik virajda özellikle tecrübeli oyunculara büyük  görev düşüyor. Bu futbolcularda başta kaptan İlker, Hilmican, kaleci Onur ve de Semih. Takımın en skorer ismi konumundaki Semih çok yetenekli bir oyuncu zaman zamanda iyi işler yapıyor fakat kendisini daha çok oyuna vermesi gerekiyor. Tabi ki yanındaki oynayan arkadaşları da ona bu konuda yardımcı olacak performansı göstermeleri gerekiyor. Davutpaşa maçında attığı iki gol sonrası işi ağırdan alıp risk almadan oynaması farkın açılmamasına neden oldu. Güzel kardeş sahadaki işini keyfiyetten çıkarıp biraz daha kendini zorlarsan hem senin için hem takım için hem de izleyenler için çok keyifli olacak. Kaptan İlker’in hem oyunu hem kaptanlığı mükemmeldi. Tecrübe tecrübedir. Maçın kırılma anlarında üç kritik müdahale ve çizgiden çıkardığı bir top var ki o anlarda yüreğimiz ağzımıza gelmişti. Bu maçın bravolarını başta İlker, Semih ve kaleci Onur’a göndermek gerekiyor. Maç 2-0 iken defansın en güvenilir ismi Burak’ın yaptığı hata az daha pahalıya mal olabilirdi. Neyse ki Onur penaltıyı kurtarıp hem maçı hem de seni kurtardı belki de. Bir paragraf da Gencer’e açmak istiyorum. Can siperane her tarafa yetişmeye çalışıyorsun. Her maçta da sarı karta yetişiyorsun. Biraz daha kontrollü oynamanda yarar var sanırım. Hilmican için beklenti büyük. O da sakat sakat özveri ile oynamaya çalışıyor. Sakatlığı tamamen geçtiğinde beklentilere cevap verecektir sanırım. Avcılar Belediyespor’u bu maçta daha istekli gördüm. Geçen hafta önce iken kaybettikleri maçtan ders çıkarmışlar. Ercan’ın sakat oluşu tabi ki oyun planında değişikliğe neden olmuş. Defansta kazanılan toplarda çabuk hücuma çıkamadılar ve daha kontrollü oyunu tercih ettiler. Kıvanç Hocanın toplu defans toplu hücum düşüncesi orta saha oyuncularının daha ofansif  katkıda bulunmaları ile oluşacaktır. Takımın teknik heyeti Kıvanç Hoca ve Cihan Poca bu takımı her geçen gün daha iyi seviyeye getirmek için büyük özveri içerisinde çalışmaları mutluluk verici. İnşallah emeklerinin karşılığını alırlar. Vefakar Avcılar taraftarlarına da kocaman bir bravo gönderiyorum. 12’inci adam görevini 90 dakika susmadan yerine getiriyorlar. Güzel bir hafta dileklerimle.

 

 


Bu haber 375 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 4068
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.242.193.41)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku