Reklam
Reklam
Reklam
-
Veli ‘DOĞRU’ yazıyor

Veli ‘DOĞRU’ yazıyor


Eklenme Tarihi : 19-12-2018
Veli ‘DOĞRU’ yazıyor

Veli ‘DOĞRU’ yazıyor

Süper Amatör Lig 1’nci Grupta haftanın maçı Beylikdüzüspor ile Ortaköyspor arasında oynandı. Beylikdüzü açısından büyük önem taşıyan bu maç bir anlamda telafisi mümkün olmayan dönemeç maçı niteliğindeydi. İkinciliği yakalama maçında önde olan takım Ortaköyspor deplasmanda oynamasına rağmen sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrılarak köşeyi dönmekle kalmayıp rakibini bir hayli geride bıraktı.

Öncelikle her iki takımın taraftarlarını da takımlarını seviyeli bir şekilde destekledikleri için kutlamak istiyorum. Hem sahada hem tribün de tam bir Fair Play havasında tertemiz bir maç oynandı. Beylikdüzüspor sahadan istediği sonucu çıkaramadı ama Fair Play adına yönetimi ile teknik heyeti ve futbolcuları ile ve de seyircisi ile büyük takdiri hak ettiğini özellikle belirtmek isterim.

Biraz sahanın içine inip gözüme takılanlara bir bakalım. Final niteliği taşıyan maçlarda oynamak elbette çok zordur. Önce saha dışında bu maça hazır hale geleceksin sonra sahada oynamak istediğini rakibine kabul ettireceksin. İleri giderken çoğalacak geri gelirken de en az zayiatla döneceksin. Beylikdüzüspor ilk yarıda hücumda çoğalmada zorluklar yaşadı. İki kenar bekleri yeterince bindirme yapıp beklenen ortaları yapamadılar. O beklenen yüksek kenar ortalar gelse hava toplarına çok iyi yükselip kafa vurabilecek santrafor Onur sonucu getirecek golü yapabilirdi. Ortaköyspor oyun planını özellikle tecrübeli orta saha oyuncusu Adem’in organize edeceği kontrataklara ve duran toplara göre kurmuştu. Adem de bu görevi fazlası ile yerine getirdi.

Maçın ikinci yarısında daha baskılı olan Beylikdüzüspor gol yollarında rakip defansı ve Ortaköy kalecisini geçemedi. Bu maçın en iyilerinin başına iki takımın kalecilerini Beylikdüzü’nde Gürkan’ı Ortaköy’den kaptan Adem’i yazmamız herhalde gün gibi aşikar. Bir ara maç adeta kalecilerin maçına döndü, B.Düzü kalecisi Fatih’in kurtardığı net dört pozisyon vardı. Beylikdüzüspor’un risk alıp gol aradığı oyunun son bölümünde Gürkan-Volkan değişikliğine hiç bir anlam veremedim. Volkan’ın oyuna alınışını anlarım da oyundan çıkacak oyuncu Gürkan olmasına şaşırırım. Orta sahadaki dengeyi ayakta tutan ve sahanın en iyisi olan Gürkan’ı oyundan almak bindiğin dalı kesmek gibi birşey. Nitekim Gürkan çıktıktan sonra orta sahanın direnci düştü ve rakip yorulmasına rağmen kontrataktan aradığı golü son dakikalarda buldu. Beylikdüzüspor için bu sezon kapandı diyebiliriz. Tabi ki büyük mucizeleri hesaba katmazsak. Güzel bir hafta dileklerimle

 

Bu haber 355 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 2996
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.69.220)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku