Reklam
Reklam
Reklam
-
BENDE YAZIYORUM: İlk devrenin ardından

BENDE YAZIYORUM:İlk devrenin ardından


Eklenme Tarihi : 25-12-2018
BENDE YAZIYORUM: İlk devrenin ardından

BENDE YAZIYORUM:İlk devrenin ardından


Bölgemizi TFF 3. Lig’de temsil eden Büyükçekmece Tepecikspor, Hüseyin Koçer İnşaat Çatalcaspor ve Silivrispor takımları, sezonun ilk devresini tamamlayarak bir haftalık tatillerini tamamlayıp ligin ikinci devresi için hazırlıklara başladılar. Ligin ilk devresini Hüseyin Koçer İnşaat Çatalcaspor dışında diğer takımlarımız maalesef mutlu etmedi. Özellikle Büyükçekmece Tepecikspor, sezona öyle sancılı başladı ki, bunun tarifi bile mümkün değil. Dile kolay tam 11 maç ve sadece bir galibiyet iki de beraberlik. Bu Büyükçekmece Tepecikspor için kuruluş tarihinden bu yana en kötü istatistiktir. Bu takım küme bile düştüğü yıllarda bu kadar kötü neticeler almamıştı. Sezona İlker Erdem ile başlayan, Fethi Çokkeser ise devam edilen ve Armağan Turhan ile karar kılınan Büyükçekmece Tepecikspor’da son beş haftada inanılmaz bir çıkış gerçekleşti. 11 maça 5 puan sığdırabilen yeşil-beyazlılar, son 5 maça ise 8 puan sığdırmasını bildi. Bunda en büyük payın Armağan Turhan’a ait olduğu asla göz ardı edilemez. Takıma elinde sihirli değnek var gibi müdahale eden ve beş maçta rakiplerine futbol resitali çeken Büyükçekmece Tepecikspor’u ligin ikinci devresinde güzel günlerin beklediğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Güriz’in başarısını alkışlamayız

Hüseyin Koçer İnşaat Çatalcaspor’a gelince her şeye yeniden başlayan bir takım bir ç ok kişiyi bugünkü beklentilerin çok uzağında tutuyordu. Kadir Akbulut’un takımdan ayrılmasıyla, (bu takım bu sene küme düşer) diyenlerin sayısının bir hayli fazla olduğuna bizzat şahitlik etmiştim. O düşünceyi taşıyanlar Sertan Güriz farkını unutmuşlardı ve bilmiyorlardı. Bugün için herkes Sertan Güriz ve ekibini konuşuyor. Ligin ilk devresinde birçok güçlü rakiplerini geride bırakarak kendine ilk beşte yer bulan ve lider ile aralarındaki puan farkının sadece üçe indirme başarısı gösteren temsilcimizin güzel hamleler yaptığını da asla göz ardı etmemeliyiz. Bugün için Sertan Güriz’in ismi Çatalca’da lig sonunda altın harflerle yazılacağını şimdiden gözlemliyor gibiyim. Genç Teknik Adam ve ekibinin bu denli başarısını hiç kimse bir kenara atmamalıdır. Bugün Hüseyin Koçer İnşaat Çatalcaspor, buralardaysa bunda en büyük pay Teknik Direktör Sertan Güriz’in dir. Çünkü lig başında sürekli arayış içerisinde olan ve bu arayışlarında başarılı olacak dama taşlarını yerinde kullanmasını bilerek bugüne gelindiği noktada hep birlikte alkışlamak gerekiyor bu teknik kadroyu. Tabi bununla birlikte yönetimin bu oluşumda payı yok mu, tabi ki var. Yönetim gerekli malzemeyi kendilerine sundu ve her daim maddi ve manevi anlamda takımının hatta teknik kadrosunun yanında bulundu. Buradan sarı-kırmızıları kutlamak gerekiyor.

Silivrispor, iyi başladı ama….

Silivrispor’a gelince pek olumlu bir yaklaşım gösteremeyeceğim çünkü bugün bakıldığında kadrolarında hem Büyükçekmece Tepecikspor’dan hem de Hüseyin Koçer İnşaat Çatalcaspor’dan çok daha kaliteli isimleri var. Bu isimleri skor anlamında ilk haftalarda iyi kullandılar fakat ne olduysa 8. haftadan sonra oldu bu camiaya. Teknik Direktör Kadir Akbulut’un görevden ayrılmasıyla bana göre büyük bir kaos yaşayan Silivrispor’un Kadir Akbulut gittikten sonra topladığı puan sayısı sadece 6. Kadir Akbulut’un yerine göreve gelen Özgür Ergün yönetimindeki Silivrispor, 8 maçta üç beraberlik birde galibiyet alarak Kadir Akbulut’un bıraktığı eserin üzerine çıkamadı. Kaliteli kadrolarına rağmen alınan neticeler taraftarları derinden yaraladı. Silivrispor taraftarları, bu kötü gidişin sona ermesi için yönetimin ara transferde takıma gerekli takviyeleri yaparak ikinci devreye fırtına gibi başlamalarını beklemeye çekildiler. Kısacası ilk devre en çok konuşulan takım başarısız neticelerle Büyükçekmece Tepecikspor olurken, başarılarıyla da en çok konuşulanların başında Hüseyin Koçer İnşaat Çatalcaspor olmayı başardı. Silivrispor, orta sıralarda idare etti fakat ligin ikinci devresinin ilk devre kadar kolay geçmeyeceğini de buradan hatırlatmak isterim, bu üç temsilcimiz için de geçerlidir.

Bu vesileyle 2019 Yılının Ülkemize, Milletimize ve Spor camialarına huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, Yeni yılınızın, bir önceki yıllardan çok daha iyi geçmesini temenni ediyorum, Esenkalın. 

 

Bu haber 331 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 10969
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:35.153.135.60)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku