Reklam
Reklam
Reklam
-
AMATÖR FUTBOL KARARDI

AMATÖR FUTBOL KARARDI


Eklenme Tarihi : 1-1-2019
AMATÖR FUTBOL KARARDI

AMATÖR FUTBOL KARARDI

Türkiye’de Amatör Futbol, geçtiğimiz hafta büyük bir darbe aldı ve bu darbenin neticesinde müsabakalara Tüm Türkiye’de bir hafta ara verildi. Bu ara yaşananlara çözüm mü olacak onu çok merak ediyorum. Evet, ses getirme adına böyle bir girişimin yapılması taraftarı olduğumu da bilmenizi isterim. Keşke müsabakalara ara verilmeseydi, keşke o kardeşimiz vefat etmeseydi de bugün bunları konuşuyor olmasaydık. Ben Türkiye’de birçok yerde Amatör Futbola bir hafta ara verildiğini biliyordum fakat bu ara kötü hava şartlarından, Kar, Yağmur, Soğuk ve belki de sert esen Rüzgârlardan dolayıydı. Bu tür müsabakalara bir hafta ara verilmesi beni inanın çok üzdü. Bunu Türk Futbol ve Amatör tarihi maalesef kara bir leke olarak tarih sayfalarında yazacaktır. Bunu silmek ve geri getirmek asla mümkün değildir. Bir spor yazarı olarak Allah bana bu zamana kadar bu tür olayları görmeyi nasip etmedi ve bunu görmeyi de bizlere inşallah nasip etmez. Birçok maçta olaylar oldu, yaralananlar oldu fakat ölümcül bir durumla hiç mi hiç karşı karşıya gelmedim. Ki onları bile büyük bir üzüntü ile takip ediyordum. Bugünkü durum çok farklı ve inanın insanın içi acıyor. Sen evladını evden gönder ve tuttuğu takımı desteklemek için müsabakaya gittiğini bil, dönüşünde oğlunun ölüm haberini al bu kadar basit bir durum mu be arkadaş. Allah o Ana’ya Baba’ya, Aileye sabırlar versin bu acının bence tarifi bile yok. Ben buradan Sefaköy Kartalspor Kulüp Başkanı Sayın YENER DAYI’nın yıllar önce bana verdiği röportajdaki sözlerini hiç mi hiç unutmuyorum. Bugünkü gibi söyledikleri kulağımda çınlıyor. Kendisi de yaşıyor ve sorabilirsiniz. Bana futbolun bir tarifini yaptı çok kısa ve anlamlıydı. (İBRAHİM KARDEŞİM, FUTBOL BİR TEMAŞA OYUNU, ONDAN OYNAYAN DA İZLEYEN DE YÖNETEN DE ZEVK ALMALI. BU KAVGA VE DÜŞMANLIK NİYE) demişti. Bugün Yener ağabeyime bir kez daha hak vermek istiyorum. 

Evet, yarışmacı bir takım yapacaksınız fakat geldiğiniz yeri ve ya gideceğiniz hedefi çok iyi seçmelisiniz. Kazandığınızda sevinmesini, kaybettiğinizde de üzülmesini bilmelisiniz. Eğer bu iki mükemmel kelimeyi bir araya getirir uygulamaya sokarsanız inanın bu futbol terörünün önüne geçilir ve onu çok çok geride bırakmış olursunuz. Bildiğiniz üzere bu düşünmek istemediğimiz olay, geçtiğimiz hafta Yıldırım Bosnaspor - Küçükköyspor karşılaşması öncesinde yaşandığı iddia edildi. İki kulüp taraftarının kavgasında Küçükköyspor taraftarı olan Muhammed Yücel, 17 yaşında daha hayatının baharındayken kör bir bıçak darbesiyle hayatını kaybetti. Bu kardeşimize inanın herkes çok üzüldü ve bizlerde bu üzüntüyü spor yazarları olarak hep birlikte yaşıyoruz. Genç Muhammet Yücel, sevenleri tarafından gözyaşlarıyla uğurlandı. Ne oldu taze bir çınar resmen yok edildi. Keşke demekle bir şey geri gelmiyor maalesef. İnşallah bu tür olayları bir daha ne yaşar, ne görür nede duyarız. Gelin futbolu Yener Abinin dediği gibi hep birlikte TEMAŞA oyunu olarak görelim, yaşayalım ve yaşatalım. Amatör futbol bir daha hiç mi hiç kararmasın ve Fair-Play ruhunu sahalara yansıtarak bu güzelliği izleyenlere de aşılayalım. Bu vesileyle Genç kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet acılı ailesine, sporcu arkadaşlarına, Türk futbolunda görev yapan Amatörlere ve Küçükköyspor camiasına başsağlığı diliyorum.

Keskin Bakış Gazetesi ve www.keskinbakis.com: İmtiyaz Sahibi İbrahim KESKİN

Bu haber 483 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 3008
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.81.220.239)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku