Reklam
Reklam
Reklam
-
İdmanyurduspor, 50. yılını coşku ile kutladı

İdmanyurduspor, 50. yılını coşku ile kutladı


Eklenme Tarihi : 19-1-2019
İdmanyurduspor, 50. yılını coşku ile kutladı

İdmanyurduspor, 50. yılını coşku ile kutladı

İstanbul Süper Amatör Ligin Küçükçekmece Temsilcilerinden Küçükçekmece İdmanyurduspor,  50 yılını görkemli bir geceyle kutladı. 

Küçükçekmece Atakent Davet salonda gerçekleştiren 50’inci yıl kutlamalarına Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk, Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Kurt, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkan yardımcılarına Seyit Bel, Hayati Yolcu, Fatih Mimar Sinan Kulübü Başkanı Cihan Kılıçoğlu, kulüp yöneticileri, üyeleri sporcular ve sporcu aileleri katıldı.

 

Gecenin açılış konuşmasını Küçükçekmece İdmanyurduspor Kulüp Başkanı Nihat Aslabay yaptı. Aslanbay, yaptığı konuşmada şu sözlerine yer verdi, “Sayın protokol, değerli üyelerimiz, kıymetli velilerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımız, gençlerimiz ve basın mensubu arkadaşlar hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 Dayanışma gecemize Hoş geldiniz Şeref verdiniz. İnanıyorsak üstünüz sloganı ile çıktığımız bu yolda sayenizde bizler Küçükçekmece İdmanyurduspor kulübü ailesi olarak sporun belki de en önemli misyonu olan insanları bir araya getirmek kabiliyetine bir kez daha tanıklık ediyoruz. Her kurumun kuruluşun yönünü ulaşmak istenen noktada mevcut kaynaklar arasında uyum belirler. Sizlerin sayesinde bir camiye olduğumuzu bilinci içerisindeyiz. 

Bir spor kulüp olarak, ne mutlu ki ulaşmak istediğimiz noktaya belirtirken ve kimlik arayışına ihtiyaç duymuyoruz. Küçükçekmece İdmanyurduspor kulübü sportif başarı en yüksek seviyeye hedefleyen bir spor kulübüdür. Bu mücadeleyi verirken dürüst, ilkeli ve sportmence davranmak vazgeçilmez ilkemizdir.

 

Küçükçekmece İdmanyurduspor kulübü olarak büyük hedeflerimiz var bu hedeflerimize ulaşmak için siz değerli dostlarımızın her türlü fikirlerine ve desteklerine ihtiyacımız olduğumuzu belirtip göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı kulübüm adına hepinize teşekkür ederim. Bu vesile ile kulübümüze kuruluşundan bu zamana kadar emeği geçen herkese ayrı ayrı şükran ve teşekkürlerimi sunarım. 

Başta Sadettin Hazıroğlu kardeşim olmak üzere bu güzel ekibin bir parçası olmaktan her zaman gurur duyuyorum. Küçükçekmece İdmanyurduspor Kulübü Yönetim Kurulu teknik heyet ve üyeler veliler Sporcular ile bir birinde ayrılmaz bir bütündür. Bizleri yalnız bırakmayıp geleneksel dayanışma gecemize katılım sağladığınız için teşekkür eder, Her şeyin gönlünce olması dileğiyle İyi eğlenceler dilerim” dedi.

 

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk, yaptığı konuşmasında şunları söyledi, “Küçükçekmece İdmanyurduspor Kulübümüz hepimizin Kulübü bu sezon birçok maçlarını yakinen takip ettim etmeye de devam edeceğim. Bizlere Düşen destekçileri olmaktır. Belediyemiz birçok alanda tüm kulüplerimize her türlü desteği veriyor önümüzdeki dönemlerde bu destekler artarak devam edecektir.

 Ancak ben başka bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Bu salondaki velilerimize öncelikle teşekkür ediyorum çünkü neden?, ben şahidim bu velilerimiz eğitimin yanında çocuklarını spora teşvik ediyorlar. Özellikle velilerimizde şu algıyı yıkmalıyız. Spor yapmak dersleri etkiler. Evet, bizde diyoruz ki “Spor yapmak dersleri etkiler ama olumlu etkiler” Çocuklarımızı internetten, cep telefonundan, TV başında saatlerce zaman geçirmekten uzak tutalım.

 Özgüveni yüksek, sorgulayan, ruhsal bedensel güçlü bireyler yetiştirmek istiyorsak spora, sanata, müziğe, tiyatroya, sosyal ve kültürel etkinliklere yönlendirmeyi ihmal etmeyelim. Belki birçoğu değil bir kaçı profesyonel anlamda para kazanarak hayatlarını sürdürecektir. Ama inancım şudur ki bu çocuklarımızın birçoğu yarın iyi bir hukukçu, doktor, mühendis, Öğretmen olarak karşımızda görmüş olacağız ve bundan da mutluluk duyacağız. Bu güzel geceyi düzenleyerek bizleri bir araya getiren Kulübümüzün Başkan ve yönetimine teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

 

Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Kurt’ta  gecede yaptığı konuşmasında şu sözlerine yer verdi, “Çok değerli misafirler saygı değer Küçükçekmece İdmanyurduspor Kulübü üyeleri futbolcu kardeşlerim öncelikle Küçükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Temel Karadeniz’in sevgi ve selamların iletmek istiyorum. 

Daha önceden programı olması münasebeti ile bugün burada olmadığını için sizlere iletmemi istedi. Çok değerli konuklar Küçükçekmece Belediye Başkanımız Temel Karadeniz’in öncülüğünde  “Spor yapılarak geçirilmiş bir gün kazanılmış yarındır slagonu ile çıktığımız bu yolda 7’den 70’e herkesin spor yapması için ilçenizde 7 olan spor tesisini 22’ye çıkartarak Küçükçekmece halkımızın ücretsiz spor yapmasını sağlıyoruz. 

Küçükçekmece ilçemizdeki 73 spor kulübümüze Malzeme, Ulaşım, Liglere katılım paraları yine ödül yönetmenliğimizde ulusal ve uluslar arası başarı gösteren sporcu ve kulüplerimizi ödüllendiriyoruz. Küçükçekmece İdmanyurduspor Kulübümüzde az önce saydığımız tüm imkânlardan faydalan kulüplerimiz arasında olanlardandır. 

Küçükçekmece Belediyesi olarak spor kulüplerimizin her zaman yanındayız ve onlar için hizmet ediyoruz. Küçükçekmece İdmanyurduspor Kulübümüzün geleneksel gecesinde emeği geçen yöneticilerimize ve siz değerli misafirlerimize teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından kırmızı-siyahlı kulübe maddi ve manevi destek veren kişi ve kuruluşlara teşekkür plaketi takdim verildi. Kulübün tecilli ürünleri çekilişinin ardından gecede sahne alan sanatçının söylediği şarkı, türküler ve halaylarla davetiler doyasıya eğlendirdi.

YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7711
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:54.174.43.27)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku