Reklam
Reklam
Reklam
-
İstanbul Sinop, Paşa Garden’e sığmadı

İstanbul Sinop, Paşa Garden’e sığmadı


Eklenme Tarihi : 25-2-2019
İstanbul Sinop, Paşa Garden’e sığmadı

İstanbul Sinop, Paşa Garden’e sığmadı

Süper Amatör Ligin Küçükçekmece Temsilcilerinden İstanbul Sinopspor,  şampiyonluk yemeğinde bir araya geldi. Paşa Garden’de yapılan gecede Sinop camiası tek vücut oldu. 

Şampiyonluk coşkusunun tavan yaptığı geceye katılım da yüksek olunca ortaya renkli görüntüler çıktı.

 Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz yoğun programı nedeniyle katılamadığı gecede kendisine vekil olarak Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç katılarak İstanbul Sinop’un şampiyonluk coşkusuna ortak oldu.

 Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk’ün de hazır bulunduğu gecenin ilk bölümünde İstanbul Sinopspor kulübünün dününü ve bugününü anlatan slayt gösterisi yapıldı. 

Büyük bir ilgiyle takip edilen slayt sonrası salonda büyük bir alkış tufanı koptu.

ORHAN: BİZ SİNOP’U SEVİYORUZ

 Gece İstanbul Sinopspor’un taraftar grubu Gurbetçiler 57’nin renkli tezahüratlarıyla renklendi. Gecenin açılış konuşmasını İstanbul Sinopspor Kulüp Başkanı Rafet Orhan yaptı. 

Orhan, Sinoplu olmanın bir ayrıcalık olduğunu söyledi. Orhan “Sinoplu olmak bir ayrıcalıktır. Biz Sinop’tan buraya gelirken gurbet diye geldik. 

50 yıldır gurbette kendi değerlerimizi yitirmeden birbirimize sahip çıkmaya çalıştık. Bizler eğer burada en iyi şartlarda kulüp başkanlığı yapabiliyorsak bunu bizden önce büyük ekonomik güçlükler içinde, yokluklar içinde bu camiayı bir arada tutan kulüp kurucularımız, eski başkanlarımız, yöneticilerimiz ve cefakar taraftarlarımız sayesinde olmuştur. 

Bu yüzden bugüne kadar kulüpte emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz Sinop’u seviyoruz. Biz bulunduğumuz yerlere değer katmaya çalıştık.

 -3 derecede buraya gelen tüm Sinoplu hemşehrilerime de teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluk gecemizde bizi yalnız bırakmadığınız için hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum. Buradan sizleri sevdiğimi haykırıyorum.” İfadesini kullandı.

AŞÇI: GÜZEL İNSANLAR BİRİKTİRDİM

Orhan’dan sonra söz alan eski kulüp başkanı ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı 2010 yılında aldığı bu emaneti 2019 yılında büyük bir gönül rahatlığıyla Rafet Orhan’a devrettiğini, görev yaptığı süre içinde de sürekli olarak insan ve dostluk biriktirdiğini söyledi. 

Aşçı “2010 yılında aldığımız bu emaneti tam 9 yıl boyunca büyük bir özveri ile sevgi ile bugüne kadar getirdik. 

Bu 9 yıl üzerine küçük bir kitap bile yazılabilir. Geriye baktığımızda o kadar güzel insanlar sığdırdım, biriktirdim ki bunun karşılığı kesinlikle hiçbir değerle ölçülemez. 

Bizler burayı bir ticaret hane olarak görmedik. Herkesin kardeşliğini kazandık. Bundan daha büyük bir değer olabilir mi? 

Büyük bir onur ve şerefle yaptığım bu görev süremi her zaman büyük bir gururla anacağım. Sinop artık kurumsallaştı. 

Bugüne kadar birlikte görev yaptığım yönetim kurulu üyelerim, sporcularım, hocalarım ve büyük taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

GENÇTÜRK “ŞAMPİYONLUĞU TEBRİK EDİYORUM”

Küçükçekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk de İstanbul Sinop’u şampiyonluğu nedeniyle tebrik ettiğini söyledi. Gençtürk “Sinop’un şampiyonluğu tebrik ediyorum. Klasman Grubunda da başarılar diliyorum. Herşey K.Çekmece için.” İfadesini kullandı.

KARA’DAN ÖNCE 35 BİN ARDINDAN 50 BİN TL

Konuşmaların ardından Klasman Play Off Grubunda Bölgesel Amatör Lige Yükselme mücadelesi veren A takıma destek olmak amacıyla İstanbul Sinopsporlu futbolcuların imzaladığı İstanbul Sinop forması açık arttırmaya sunuldu. 

Bin Lira ile başlayan açılış büyük bir çekişmeye sahne olurken en yüksek rakam 35 Bin Lira ile İstanbul Teknik Yapı Denetim sahibi Nurettin Kara’dan geldi.

KARA: DOĞDUĞUMUZ TOPRAKLARA VEFA BORCUMUZ VAR

 Formayı açık arttırma ile aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Kara kendi cebinden üstüne koyarak formayı 50 Bin Lira vereceğini söyledi. 

Kara “Bizim doğduğumuz topraklara vefa borcumuz var. Birlik ve beraberlik anlamında bu gönlümden geçti. Daha sonraki süreçte de İstanbul Sinopsporumuz’un yanında olacağız.” Şeklinde konuştu.

GURBETÇİLER 57’DEN KARA’YA TEZAHÜRAT

 Bu konuşmanın ardından coşan Gurbetçiler 57 Taraftar Grubu uzun süre Kara’yı alkışlayarak Kara için özel tezahürat yaptı. 

Gecenin sonunda kulüp başkanı Rafet Orhan tüm davetlileri araçlarına kadar uğurlayarak örnek bir ev sahipliğine imza attı.

Bu haber 288 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 8245
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.84.139.101)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku