Reklam
Reklam
Reklam
-
Küçükçekmecespor, Kırım Türklerini ağırladı

Küçükçekmecespor, Kırım Türklerini ağırladı


Eklenme Tarihi : 28-3-2019
Küçükçekmecespor, Kırım Türklerini ağırladı

Küçükçekmecespor, Kırım Türklerini ağırladı

Bölgemizin güzide Spor Kulüplerinden Süper Amatör Lig Takımlarından Küçükçekmecespor, Kırım Türklerinin Premier Liginde mücadele eden Kızıltaşspor Kulübüne kapılarını açması başta Kırım Türkleri olmak üzere Rusya ve diğer Balkan Ülkelerinde büyük yankı uyandırdı. 

Uluslararası ambargo nedeniyle uluslararası müsabakalara çıkamayan, resmi maç oynayamayan Kırım temsilcisi önceki akşam Süper Amatör Ligde mücadele eden Küçükçekmecespor’a konuk oldu. Küçükçekmece Metin Oktay Stadı’nda oynanan hazırlık maçı adeta bir dostluk şöleni şeklinde geçti. Kırım televizyon kanallarının da canlı olarak ekrana getirdiği hazırlık maçı öncesi ve sonrasında Küçükçekmecespor yönetimi de Kırım temsilcisine muhteşem bir ev sahipliği yaparak gönülleri fethetti.

Müsabaka öncesi Kızıltaşspor Kulüp Başkanı Albert Kurşutov Küçükçekmecespor Kulüp Başkanı Ahmet Kurşun’a Kırım Tatarlarının erkek ve kadın kıyafetli biblosunu, Kırım’daki Akmescit şehrindeki en eski camilerinden olan Kabir Cami’sinin maketini, Kızıltaşspor kulübünün atkısını ve kupalı bardağını hediye etti.

 Kurşutov’un yanısıra seremonide hazır bulunan Kırım Futbol Federasyonu Başkanı Sergei Borotkin, Türk Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Ünver Sel, Kırım Tatar Milli Halk Konseyi Başkanı Yardımcısı Prof. Dr. Lemara Selendeli de Kızıltaşspor kulübünü temsilen protokoldeki yerini alan diğer isimler oldu. 

24 Mart’ta İstanbul’a gelen, antrenmanlarını da Küçükçekmece Metin Oktay Stadı’na yapan Kızıltaşspor kulübünün bu süreçte Beylikdüzü Kaya Otel’de konakladığı, Küçükçekmecespor ile oynadığı hazırlık maçı sonrasında da bugün kampı noktalayarak hava yoluyla ülkesine döneceği belirtildi.

Taraftarlardan Kırım Sevgisi

Küçükçekmecespor’un Kızıltaşspor ile oynadığı hazırlık maçı öncesi ve sonrasında da maçı izlemeye gelen ev sahibi ekibin taraftarları maç boyunca dostluk sloganları attı. Yeşil-beyazlı taraftarlar maçtan önce iki takım oyuncularını da birlikte tribünlere çağırarak alkışladı. Taraftarlar hep bir ağızdan “Kırım Türk’tür, Türk kalacak.” Diyerek mücadeleyi protokolden takip eden Kızıltaşspor yöneticilerine ve taraftarlarına sevgi gösterisinde bulununca ortaya da güzel görüntüler çıktı. Küçükçekmecespor taraftarları maç boyunca da iki takım oyuncularına ortak tezahüratta bulunurken atılan her golden sonra da gol sevinçlerini rakipleriyle birlikte paylaştı.

Selendeli: Herşeyden Çok Mutlu Olduk

Küçükçekmecespor’la oynanan hazırlık maçı öncesi sorularımızı yanıtlandıran Kırım Tatar Milli Halk Konseyi Başkanı Yardımcısı Prof. Dr. Lemara Selendeli Küçükçekmecespor kulübüne göstermiş olduğu misafirperverlik için teşekkür etti. Dr. Selendeli “Küçükçekmecespor kulübüne bizlere göstermiş olduğu misafirperverlik ve güzel ev sahipliği için çok teşekkür ediyoruz. 

Geldiğimiz günden bugüne kadar bizimle çok yakından ilgilendiler. Burada gerçekten her şeyden çok mutlu olduk. Müthiş bir ilgi gördük. Kendimizi evimizde gibi hissettik. Burada kocaman yürekli insanlarla tanıştık.” İfadesini kullandı. Kurşun: Çok Devlet, Tek Millet

 Küçükçekmecespor Kulüp Başkanı Ahmet Kurşun da Kırım Kızıltaşspor kulübünün kendilerini onurlandırdığı için teşekkür ettiğini söyledi. Kurşun “Çok devlet, tek millet. Türk kardeşlerimize burada kucak açmak bizler için en önemli görev ve sorumluluktur. Evimize gelerek bizleri burada onurlandırmışlardır.

 Kendileri aynı zamanda bizim kardeş kulübümüz olmuştur. Kendileri de önümüzdeki dönemde bizleri Kırım’a hazırlık maçı için davet etmişlerdir. Biz de bu davete seve seve icabet edeceğiz. Kendi özel uçaklarıyla bizi aldıracaklar. Burada oynadığımız maçın rövanşını yapacağız.” Şeklinde konuştu.

HABER: İSKENDER KORDU

FOTOĞRAFLAR: İBRAHİM KESKİN

Bu haber 209 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 5671
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.81.28.94)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku