Reklam
Reklam
Reklam
-
Dr.Akgün Mazbatasını aldı, şovunu yaptı

Dr.Akgün Mazbatasını aldı, şovunu yaptı


Eklenme Tarihi : 4-4-2019
 Dr.Akgün Mazbatasını aldı, şovunu yaptı

Dr.Akgün Mazbatasını aldı, şovunu yaptı

Büyükçekmece Belediye Başkanlığında 5 dönemi geride bırakan Dr. Hasan Akgün, güçlü rakibi Ak Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı yarışta geride bırakarak 6 kez mazbatasını alarak adeta şov yaptı. Mazbatasını almak için Muratçeşme Mahallesindeki İlçe Seçim Kurulu’na giden Başkan Dr. Hasan Akgün’ü vatandaşlar alkışlarla karşıladı.

Mevlüt Uysal’ı geride bıraktı

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal karşısında seçimin galibi olan Başkan Dr. Hasan Akgün, Mazbata töreninde kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti. 

Başkan Dr. Akgün, “Devletin ve Büyükşehir Belediyesi’nin bütün imkanlarını seferber ettiler. Büyükçekmece sokakları adeta bakanlar kurulu toplantısına döndürdüler. Bizde benim güzel Büyük Büyükçekmece Ailemle birlikte yüreğimizden ve inancımızdan taviz vermeden yürüdük, 

çalıştık ve seçimin galibi olduk. Büyükçekmece Belediye binasının önünde 31 Mart’ta bizi emekliye ayırmak üzere karar alanlar bugünden itibaren emekli olmuştur.” dedi. 

Hizmetin nasıl olduğunu bilecekler

İlçe Seçim Kurulu karşısında kurulan nöbet çadırında Büyükçekmecelilere seslenen Başkan Dr.Akgün sözlerine şu şekilde devam etti, “Büyükçekmece ailemizle kucaklaştık, çalıştık, 

kazandık. Allah utandırmasın. Bundan sonra görevimiz adalet sistemi içerisinde hukuka saygılı, demokrasinin bütün unsurlarını en üst noktaya taşıyarak hiç kimseyi ötekileştirmeden 17 Milyona 39 İlçe Belediye Başkanıyla birlikte Ekrem İmamoğlu’nun etrafında olarak çalışacağız” dedi.

Hiç kimseye kırgınlığımız yok

Adaletli hizmetin ve insan sevgisinin ne olduğunu herkesin bileceğini vaat eden Akgün, “Diğer partiye gönül vermiş arkadaşlarımızla zaman zaman münakaşa etmiş olabilirsiniz. Hiçbir kırgınlığa müsaade etmeden o arkadaşlarımızla kucaklaşmanız 5 sene sonraki seçim çalışmamızda bizleri çok daha kolay zafere ulaştıracaktır. Bu nedenle kırgınlık, dargınlık yok, kucaklaşma var. Bu sene Cumhuriyet tarihinde ilk defa ittifakla belediye seçimleri yapıldı. İkimiz bir parti olduk topla tüfekle üzerimize geldiler. Bu ülkenin demokrasisini yükseltemediğiniz, evrensel hukuku oturtamadığınız müddetçe bu ülke üçüncü sınıf ülkeden yukarı terfi edemez” diyerek bu konuda oldukça iddialı konuştu. 

 İmamoğlu için Nöbete devam edeceğiz 

Hasan Akgün,“Adalet, hukuk ve insan hakları tesis edilmediği müddetçe gelecek nesiller bizim çektiğimiz eziyetin daha kötüsünü çekecektir.” uyarısı yaptı. “Yeni nesilleri Cumhuriyetimizin kurucusu o muhteşem şahsın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş medeniyetler düzeyinde yerini alabilecek şekilde yetiştirmeliyiz.” diyen Akgün,  İYİ Parti İlçe Başkan ve ekibine, CHP İlçe Başkanı ve ekibine, geçmiş dönem ve şimdiki meclis üyelerine ve Büyükçekmecelilere teşekkür etti.

 Akgün,“Benim büyük Büyükçekmece ailemle birlikte hizmete devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu bizim mazbatamız gibi mazbatasını almadan buradaki nöbetimizi bitmiyor. Bütün arkadaşlarımız burada ne yapacağını bilip, 4 gündür müthiş bir mücadele verdi. Sabahlara kadar çuvalların üzerinde yatan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Görevimiz yeni başlıyor. Bu saatten sonra benim görevim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızın mazbatasını alabilmesi için yapılması gereken resmi işlemlere daha çok zaman ayırmak olacaktır” dedi ve İmamoğlu’na destek için İstanbul’a yola çıktı.

 

Bu haber 154 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7436
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:3.81.28.94)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku