Reklam
Reklam
Reklam
-
Baycan, kulüpleri bir araya getirdi

Baycan, kulüpleri bir araya getirdi


Eklenme Tarihi : 25-7-2019
Baycan, kulüpleri bir araya getirdi

Baycan, kulüpleri bir araya getirdi

Büyükçekmece Amatör Spor Kulüplerinin Başkanları ve Yöneticileri, Büyükçekmece Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Baycan’ın ev sahipliğinde Büyükçekmece Belediyesi Sosyal Tesislerinde bir araya geldi.

11


 Büyükçekmece Tepecikspor Kulüp Başkanı Temel Eyüboğlu’nun 15 gün önce ev sahipliği yaptığı kahvaltılı toplantıya göre katılımın daha da düştüğü ikinci toplantı yine de samimi bir havada geçti. Toplantıda söz alan başkanları eteklerindeki taşları döktü.

1


Baycan; Katılım gösterenlere teşekkür ediyorum

Büyükçekmece Belediyesi Orhan Veli Kanık Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda açılış konuşmasını Büyükçekmece Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Baycan yaptı.

2


Baycan bu toplantılardaki amacın birbirlerini daha yakından tanımak, kaynaşmak ve birlikte hareket etmek olduğunu söyledi. 

3

Baycan “Önemli olan birbirimizi daha  yakından tanımak, kaynaşmak ve birlikte hareket edebilmek. Aramızda katılamayanlar var. Temel Eyüboğlu başkanımızın verdiği ilk kahvaltıda bu toplantıları 15 günde bir yapma kararı aldık. Burada azınlık da olsak hepinize teşekkür ediyorum.” İfadesini kullandı.

4

Eyüboğlu; Bir kişi kalana kadar toplanacağız

Büyükçekmece Tepecikspor Kulüp  Başkanı Temel Eyüboğlu da yaptığı konuşmada “Bugün burada olan herkese şahsım ve Büyükçekmece Tepecikspor camiam  adına teşekkür ediyorum. Her ne kadar azınlık da kalsak bu programları devam ettirmemiz lazım. Bunun da öncülüğünü birlikte yapmaya devam edeceğiz. Burada kendi öz çocuklarımız için mücadele vereceğiz. Bir kişi de kalsak toplantılara devam etmemiz lazım.” Şeklinde konuştu.

5


Canbaz; Kulüpler Birliği daha aktif olmalı

Güzelcespor Kulüp Başkanı Tamer Canbaz da yaptığı konuşmada kulüpler birliğinin  daha aktif hale gelmesi gerektiğini söyledi. Canbaz “Yıllardır güzel işler yapmak için çalmadık kapı bırakmadık. Kulüpler Birliği var ama işler hale getiremedik. Kulüpler Birliğinin daha aktif hale gelmesi lazım.” Dedi.

6

Korkmaz; Çözümler kalıcı olma

Büyükçekmece Mimarsinanspor Kulüp Başkanı Barbaros Korkmaz da yaptığı konuşmada ellerinden geldiği kadarıyla sporculara yardımcı olmaya çalıştıklarını  söyledi.

 Korkmaz “Elimizden geldiği kadar sporculara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak enteresan şeyler oluyor. Sporculara rapor alma işinin çözülmesi lazım. Ambulans işinin çözülmesi lazım. Bunlar için sağlam çözümler üretilmeli. Kahvaltı için de teşekkür ederim. Elimizden geldiğince katılmaya devam edeceğiz.” Dedi.

7

Kaygusuz; Birliktelik mutlaka oluşmalı

Güzelcespor Yönetim Kurulu Üyesi Gencay Kaygusuz da bir konuşma yaparak tek başına bir şey yapmanın mümkün olmadığını, kulüplerin birlikte hareket etmesi gerektiğini  söyledi.

Kaygusuz “Tek başına bir şey yapamazsınız. Birlikte hareket edilmeli. Burada bulunan siz değerli kardeşlerim çok kutsal bir iş yapıyorsunuz. Yaptığınız iş çok önemli. Hiçbir karşılık beklemeden maddi ve manevi olarak kendinizden veriyorsunuz.” İfadesini kullandı.

8

Özşan; En büyük sorun saha

Medicell İstanbul Mimarobaspor 2.Başkanı İhsan Özşan da yaptığı konuşmada “En büyük sorunumuz saha.  Çalışma sahası. Herkes futbolcu olmayacak  ama futbolcu  olmayacak çocukları da futbolla kötü alışkanlıklardan, arkadaşlıklardan  ve  ortamlardan uzak tutabiliriz. Biz belki bu işe çocuklarımız  için  girdik ama başkalarının  çocuklarına faydamız olacak. Bunu  devam ettirelim. Kulüpler Birliği ne iş yapar merak ediyorum.” Diye konuştu.

Demir’den oluşuma ortak olanlara teşekkür

9

Gençobaspor Kulüp Başkanı Engin Demir başkanlığa geldiği  günden bugüne kadar kulüplerden büyük yakınlık gördüklerini belirterek bu yemeğin  organize  edilmesinde emeği geçen  herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

10

Kapucuoğlu; Oyuncular kolay yetişmiyor

İstanbul Jenerikspor Kulüp Başkanı Murat Kapucuoğlu da yaptığı  konuşmada altyapılardaki maç sayılarının yetersiz olduğunu, U 11 Liginde ligin 9 takımla başladığını, 3 takım ligden çekildiği için 5 maç yapmak zorunda kaldıklarını, bu oyuncuların da bir sezon 5 maç oynayarak gelişemeyeceğini söyledi. Bu konuda kulüp olarak büyük fedakarlıklar yaptıklarını, oyuncularının maç sayısını ve tecrübesini arttırmak amacıyla özel turnuvalarda oynadıklarını kaydeden Kapucuoğlu “Bir oyuncu da kolay yetişmiyor. 11 yaşındaki çocuğu yetiştirmek ve gelişimini  sağlamak oldukça maliyet isteyen bir  iş. Bu  konuda federasyon da kulüplerin durumlarını göz önünde bulundurarak çözüm üretmeli. Bu yemeği organize ederek bizlerin bir araya gelmesinde emeği geçen herkese de kulübüm adına teşekkür ediyorum.” İfadesini kullandı.

4

Yalnızoğlu; Bu oluşumun devamı sağlıklı olacaktır

Üstün Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kıvanç Yalnızoğlu  da yaptığı konuşmada bu tarz toplantıların çözüm odaklı olması gerektiğini belirterek yetiştirdikleri oyuncuları amatörlerde bir oyuncu yetiştirmenin  çok da kolay olmadığını  belirterek bütün kulüplerin yaşamak zorunda olduğunu söyledi. Altyapıda oyuncu seçimi konusunda seçici davrandıklarını ifade eden Yalnızoğlu “Bir futbolcunun yetişmesi hiç de öyle kolay değil. Spor kulüpleri de yaşamalı. Sizin gibi kulüpler  de çok önemli. Sokaklardaki çocuklara siz sahip çıkıyorsunuz. Çok güzel bir toplantı oldu. Kimin aklına geldiyse Allah razı olsun” dedi.

 

Bu haber 52 kez okunmuştur


YORUM YAPIN
Güvenlik Kodu = 7517
NOT: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle WEB SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Küfür,hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ:34.204.179.0)
Yorumlar - {0 yorum yapıldı}
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...

Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku